Więcej

  Muzyczny weekend Moderato

  Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach jest imprezą szczególną gdyż odbywa się w trzech miastach jednocześnie – wspomnianych już Puławach, Nałęczowie oraz Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Kilkanaście orkiestr, duża liczba koncertów, w miejscach atrakcyjnych zarówno dla miejscowej społeczności jak i turystów – to tylko kilka elementów, które wpłynęły na to iż warecka orkiestra „Moderato” z wielką chęcią przyjęła zaproszenie na ten festiwal.

  Przez cały wrześniowy weekend (13-15.09) wymienione już miasta rozbrzmiewały muzyką orkiestrową, wykonywaną przez 11 zespołów z Polski i Ukrainy. Takie urokliwe miejsca, jak rynek w Kazimierzu czy port rzeczny „Marina” w Puławach jak za dotknięciem dyrygenckiej batuty wypełniały się życzliwą i dynamiczną publicznością.

  To, co szczególnie miło wspominamy, to ciepłe przyjęcie przez słuchaczy, które kończyło się (nierzadko kilkoma) bisami. O energii pomiędzy wykonawcami a publicznością można by pisać długo, jednakże tu odsyłam zainteresowanych do obejrzenia mnóstwa klimatycznych zdjęć wykonanych w trakcie festiwalu. Zobacz zdjęcia TU!

  Taki festiwal to oprócz samej muzyki ogromny wysiłek organizacyjny. Noclegi, posiłki i przewodnicy to wartość nieoceniona dla goszczących w Puławach orkiestr, dlatego za to wszystko serdecznie dziękujemy. Miłym akcentem dla wszystkich muzyków była impreza taneczna, na której muzykę dostarczali na żywo nasi przyjaciele, na co dzień grający w orkiestrze „Vox Cordium” z Przysuchy.

  Do Warki powróciliśmy zmęczeni, ale pełni miłych wspomnień. Jeśli wszystko pójdzie dobrze – za rok z przyjemnością powrócimy na ziemię puławską i będziemy reprezentować na niej Warkę. A wtedy Was też nie może tam zabraknąć!

  Przemek Szwech – „Moderato”

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE