1.4 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSłodkie czary… w wareckiej "Dwójce"

  Słodkie czary… w wareckiej „Dwójce”

  Każdy z nas od czasu do czasu lubi sięgnąć po coś słodkiego, zarówno Ci mali, jak i duzi. Lubimy ten cudowny zapach słodyczy, bajeczne kolory oraz słodki smak. Dlatego, by uczcić Dzień Dziecka przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce uczestniczyły w „słodkiej lekcji” – jak zrobić kolorowego lizaka. Pod instrukcją fachowca powstawały czarodziejskie  cukiernicze dzieła.

  Podczas warsztatów dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób powstają małe, słodkie arcydzieła na patyku. Zapoznały się z tradycyjnym sposobem wyrobu karmelu oraz poznały naturalne barwniki. W wielkim skupieniu i z uwagą obserwowały wszystkie etapy produkcji: od wylania karmelu, po nadanie mu kształtu, barwy i smaku. Uwieńczeniem był egzamin z wykonania  własnoręcznego lizaka pod czujnym okiem instruktora. To była wspaniała nauka przez zabawę, a widząc z jakim zainteresowaniem dzieci podziwiały pracę cukiernika, możemy być pewni, że na długo zostanie to w ich pamięci. A lizaka będzie z pewnością trudno zjeść… bo to nasze arcydzieło.

  PSP nr 2 Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE