-0.7 C
Warka
piątek, 3 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWarka na trasie ultramaratonu „Mazowiecki Gravel”

  Warka na trasie ultramaratonu „Mazowiecki Gravel”

  W dniach 10-11 czerwca odbył się niepowtarzany ultramaraton rowerowy dookoła Mazowsza – była to druga edycja wydarzenia.

  500 lub 200 km po szutrowych drogach i bezdrożach, w niewielkim stopniu bocznymi drogami asfaltowymi, przez lasy, łąki i sady, z widokami na rzeki, historyczne zamki, zabytkowe kościoły i wioski zatrzymane w czasie. Trasę należało pokonać w 64 lub 40 godzin.

  Tym razem kolarze startowali z Radomia (w poprzednim roku miejscem startowym był rynek w Warce), w 2022 roku pokonując trasę Warka była miejscem na chwilę oddechu. Rowerzyści pierwszego dnia na trasie mogli zatrzymać się w specjalnie przygotowanym punkcie zorganizowanym na terenie parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, zaś drugiego dnia taki przystanek miał miejsce na Kempingu nad Pilicą. W przygotowanych pit-stopach kolarze mogli odpocząć i posilić się. Punkty zostały przygotowane dzięki partnerom i sponsorom: Dworek na Długiej, Muzeum im. K. Pułaskiego, Kemping nad Pilicą, Nasza Tłocznia, Twój Owoc – Organizacja Producentów Owoców, Jabłka Grójeckie.

  Pokonanie takiej trasy to wielkie wyzwanie – gratulacje dla śmiałków, którzy podjęli ten wysiłek!

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE