-4.7 C
Warka
wtorek, 7 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRNightSkating Warka 2022

  NightSkating Warka 2022

  To była noc pasjonatów rolek, wrotek i rowerów, którzy zawładnęli wareckimi ulicami podczas pierwszego w historii przejazd Nightskating!

  20 sierpnia miało miejsce w Warce niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy odbył się nocny przejazd rolkarzy, wrotkarzy i rowerzystów ulicami naszego miasta. Noc pełną wrażeń rozpoczęliśmy od bezpłatnych warsztatów jazdy na rolkach. Pod okiem instruktorów z „Zarolkujmy Radom” dzieci i młodzież, doskonaliła umiejętności bezpiecznego poruszania się na rolkach. Grupa ćwiczyła zmianę kierunku jazdy, hamowanie, jazdę slalomem, a śmiałkowie podejmowali próby skoków nad przeszkodami i przejazdów pod tyczkami.

  Następnie wraz z wybiciem godziny 20:00 imponująca grupa rolkarzy, rowerzystów wyruszyła w trasę ulicami Warki. Frekwencja podczas inauguracyjnego przejazdu przekroczyła oczekiwania organizatorów! Na czele przejazdu muzykę serwował DJ, a za nim w rytmach radiowych hitów sunęli rolkarze i rowerzyści. Grupa pokonała 11 kilometrową trasę przemierzając Warkę ulicami: Polną, Warszawską, Grójecką, Mickiewicza, Zawadzkiego, Nowakowskiego, Grójecka, Obwodową, Gościewską, Krótką, Fabryczną, Armii Krajowej, Polną, Cmentarną, Jesienną Dominikańską, Szwedzką, Parkową, Turystyczną, Pułaskiego, Ogrodową, Powstańców 1863 r., Nowy Zjazd, Wójtowską, Warszawską by ponownie dotrzeć na Parking CeSiR. Można powiedzieć że grupa przemierzyła Warkę wzdłuż i wszerz. Na każdym kroku uczestników bardzo entuzjastycznie witali i pozdrawiali mieszkańcy poszczególnych ulic tworząc w ten sposób niesamowitą atmosferę na trasie.

  Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Paweł Maciejewski Nightskating ulicami Warki zalicza do bardzo udanych i mówi, że była to pierwsza ale na pewno nie ostatnia taka impreza w naszym mieście. W takim razie nie pozostaje nami nic innego jak powiedzieć do zobaczenia za rok!

  Organizatorem akcji było Centrum Sportu i rekreacji w Warce i grupa ZarolkujemyRadom. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników za tak liczny i entuzjastyczny udział, a także do Policji odpowiedzialnej za bezpieczne przeprowadzenie naszego peletonu.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE