-4.7 C
Warka
wtorek, 7 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogiEuropejskie Dni Dziedzictwa w Warce

  Europejskie Dni Dziedzictwa w Warce

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To już 30. jubileuszowa edycja wydarzenia, które w całej Polsce odbywa się w dniach od 10-11 oraz 17-18 września 2022.

  18 września zapraszamy do odwiedzania naszego zespołu pałacowo-parkowego w Warce – Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Będziemy świętowali pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”! Dziedzictwo łączy pokolenia, przeszłość z przyszłością, pozwala, by społeczeństwo integrowało się wokół lokalnych zabytków i dziedzictwa niematerialnego. Przyłączając się do wspólnego świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na wareckie Winiary. To miejsce niezwykłe, które trzeba odwiedzić, a zwłaszcza nasze stałe ekspozycje muzealne. W otoczeniu starych drzew zabytkowego parku stoi tu biały klasycystyczny pałacyk z poł. XIX w. Jego historia sięga XVII stulecia. We wnętrzach pałacu prezentowana jest ekspozycja, która przypomina działalność polsko-amerykańskiego bohatera Kazimierza Pułaskiego oraz zasłużonych Polaków w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznasz tu również bogatą, bo ponad 700-letnią historię Warki, jednego z najstarszych miast na Mazowszu. Będzie można zwiedzać nową wystawę czasową, przygotowaną przez Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, zatytułowaną „Ramię krzep – Ojczyźnie służ”. W 135. rocznicę powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce.

  O godz. 16.00 w strefie przy Café Savannah odbędzie się koncert z cyklu „Letnia strefa muzyki” w wykonaniu Marceliny Woźnej (śpiew), Bogdana Sabały (gitara) i Kuby Szydło (instrumenty perkusyjne). Usłyszymy przez wszystkich kochane polskojęzyczne i anglojęzyczne przeboje.

  W dniu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa wstęp do muzeum i na koncert jest bezpłatny.

  Warto już dziś zaplanować sobie rodzinną niedzielę w zabytkowym parku w Warce.

  Serdecznie zapraszamy.

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE