Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRŚwięto Warki 2022 z gwiazdami polskiej sceny muzycznej

  Święto Warki 2022 z gwiazdami polskiej sceny muzycznej

  W sobotę 10 września odbyło się “Święto Warki”. Była to już 24 odsłona tego wydarzenia. Mieszkańcy Warki pomimo nienajlepszej pogody tłumnie zjawili się przed sceną, aby wspólnie bawić się przy różnorodnej muzyce.

  Sobotnia zabawa rozpoczęła się o godz. 14 otwarciem wesołego miasteczka, ogródków grillowych oraz stoisk z zabawkami, gadżetami itp. Po 16 przed sceną zaczęli zbierać się uczestnicy imprezy. Na początku wystąpiła warecka grupa taneczna Shining Cheers działająca w Centrum Sportu i Rekreacji a prowadzona przez Martynę Zdroik. Następnie swoje umiejętności zaprezentowała grupa hula-hop prowadzona przez Karinę Grzelewską. Dzieci mogły także wziąć udział w animacjach poprowadzonych przez instruktorki z Animator ABC Dziecka.

  Muzyczną część imprezy rozpoczęła LILI – wokalistka prezentująca w swoich utworach połączenie muzyki klubowej ze współczesnym disco-polo.

  Następnie prowadzący – Maciej Smoliński zaprosił na scenę Burmistrza Warki – Dariusza Gizkę oraz przybyłych gości, wśród których byli: Senator RP Stanisław Karczewski, Poseł na Sejm RP Marek Suski oraz Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak. Wspólnie otworzyli oni tegoroczną edycję Święta Warki i życzyli zgromadzonym licznie przed sceną mieszkańcom wspaniałej i bezpiecznej zabawy.

  Kolejną muzyczną gwiazdą imprezy był zespół BOYS. Marcin Miller zaśpiewał zarówno najnowsze przeboje jak i stare, śpiewane przez całą Polskę hity – „Jesteś szalona” czy „Wolność”.

  Następnie warecką publiczność rozgrzały rockowe brzmienia zespołu KOBRANOCKA. Muzycy wykonali takie hity jak: „I nikomu nie wolno się z tego śmiać” czy „Kocham Cię jak Irlandię”. Choć grupa powstała w 1985 roku, to była dobrze znana zgromadzonym przed sceną – zarówno tym młodszym jak i starszym.

  Muzyczny finał dnia to występ zespołu WILKI na czele z Robertem Gawlińskim. Mieszkańcy Warki i okolic mogli wspólnie z zespołem śpiewać takie hity jak: „Baśka”, „Bohema”, „Na zawsze i na wieczność” czy „Urke”. Zespół zaprezentował także utwory z najnowszej płyty, która ma się ukazać jeszcze w tym roku, m.in. „Liczysz się tylko Ty”. Znajomość tekstu tej piosenki śpiewanej przez tłum przed sceną pokazała, że popularność WILKÓW nie słabnie…

  “Święto Warki” zwieńczone zostało wielkim pokazem sztucznych ogni i wspólną taneczną zabawą aż do północy, którą zapewnił DJ MACIEJ TOMCZYK.

  Organizatorzy “Święta Warki”:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka
  • Centrum Sportu i Rekreacji
  • Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
  • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce

  Wydarzenie było współorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  Główni partnerzy: Grupa Żywiec S.A. – Browar w Warce, Hotel Sielanka nad Pilicą, No1 Eventy.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do wareckiej policji oraz straży pożarnej, dzięki którym uczestnicy imprezy mogli się czuć bezpiecznie.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE