23.8 C
Warka
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCKZiU w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatowych w Lewiczynie

  CKZiU w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatowych w Lewiczynie

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczy w uroczystościach dożynkowych w Lewiczynie, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. Wydarzenie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców powiatu. Niewątpliwie jest to zasługa atrakcyjnie zaaranżowanych stoisk różnych firm i instytucji z terenów dziesięciu gmin powiatu grójeckiego.

  Stoisko naszej szkoły zawsze wyróżnia się efektownymi pracami uczniów, oryginalnymi rekwizytami, a także kolorowymi kompozycjami jesiennych owoców i kwiatów. Stanowi ono wyraz naszej duchowej więzi z tradycjami agrarnymi regionu i jest symbolem wizyjnego spojrzenia w nowoczesność. Nieoczywistą wartością przygotowanego przez Centrum stoiska i wieńca dożynkowego jest pełna pasji artystycznej współpraca przedstawicieli dwóch pokoleń: nauczycieli i uczniów.

  Zaangażowanie w pracę nad wykonaniem tegorocznego wieńca zostało docenione przez komisję konkursową, która przyznała Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi III miejsce w „Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy podczas Dożynek Powiatu Grójeckiego 2022”. Wyrazem uznania dla twórców naszej oryginalnej kompozycji przestrzennej był pamiątkowy dyplom i nagroda pieniężna od organizatora konkursów – Starostwa Powiatowego w Grójcu – oraz słodki upominek.

  Piękna pogoda, uroczysta msza święta, występy zespołów muzycznych, promocyjne stoiska utworzyły w Lewiczynie spójną całość, tworząc niezwykłe niedzielne popołudnie, pozwalające zintegrować się mieszkańcom powiatu grójeckiego i odpocząć od codziennych zmartwień, a także dodać otuchy na kolejne dni pełne gospodarskich obowiązków.

  Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE