0.4 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeNauka przez zabawę wśród sadów jabłoniowych Naszej Tłoczni      

  Nauka przez zabawę wśród sadów jabłoniowych Naszej Tłoczni      

  Jesień przyszła w tym roku szybko i dość niespodziewanie, zamieniając sierpniowe upały w chłodne wrześniowe wieczory i poranki. Razem z jesienią przyszła szkoła, jednak powrót do nauki nie musi być nudny! Istnieje wiele sposobów na łącznie nauki i zabawy, a jednym z nich z pewnością jest wizyta w Naszej Tłoczni w Konarach – miejscu na „Szlaku Jabłkowym w Największym Sadzie Europy”. Tej jesieni miejsce to zamieniło się w prawdziwy zaczarowany ogród! W pięknych okolicznościach przyrody, wśród drzew jabłoniowych, właściciele i pracownicy tłoczni z pasją opowiadają o jabłku wszystko, co każdy ciekawy świata młody człowiek chciałby wiedzieć.  Od historii miejsca i regionu, przez cykl powstawania owoców, aż do tłoczenia soku z samodzielnie zerwanych jabłek – tego wszystkiego doświadczyć można odwiedzając Naszą Tłocznię. Czy istnieje lepszy sposób na przyswajanie wiedzy?

  Na nauce jednak wizyta w tłoczni się nie kończy. Wykorzystując ogromny potencjał naszego regionu Nasza Tłocznia przygotowała dla odwiedzających mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. Ognisko z pieczeniem jabłek, dyniowa piramida, domek czarownicy, przejażdżka pomiędzy jabłoniami zabytkowym samochodem, a to wszystko w magicznych, jesiennych okolicznościach. Najlepszy okres na wizytę w tłoczni to czas zbiorów – koniec września, październik i początek listopada – wtedy sad mieni się w zielono-żółtych barwach liści i czerwonych barwach jabłek, a drogę, którą w Naszej Tłoczni pokonuje owoc, od zbiorów do pierwszych kropli soku można zobaczyć na własne oczy.

  Na świecie jest wiele wartych odwiedzenia miejsc, ale zanim wyruszymy w daleką podróż, warto poznać piękno naszego regionu. Nasza Tłocznia zaprasza nie tylko uczniów okolicznych szkół, ale wszystkich, którzy chcieliby odetchnąć w zaciszu jabłoni i ogrzać się w płomieniach ogniska.

  www.naszatlocznia.pl/zwiedzanie/

  www.szlakjablkowy.eu

  Koordynator Szlaku Jabłkowego – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE