Więcej
  Strona głównaInstytucjeI miejsce w regionie mazowieckim dla SKO z Michałowa

  I miejsce w regionie mazowieckim dla SKO z Michałowa

  Organizowany od ponad 50 lat Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli to zwieńczenie całorocznej pracy Nauczycieli-Opiekunów SKO realizujących założenia programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności.
  Działania pod szyldem SKO mają na celu zdobywanie i kształtowanie przez uczniów umiejętności niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. PKO Bank Polski dba o to, aby od najmłodszych lat przygotowywać dzieci i młodzież do mądrego zarządzania pieniędzmi oraz dbania o siebie i planetę. Dlatego inicjatywy pod patronatem Szkolnych Kas Oszczędności dotyczą m.in.: nauki oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz cyberbezpieczeństwa.
  Na potrzeby konkursu, nauczyciele przygotowali elektroniczne prezentacje przedstawiające działania i osiągnięcia szkoły oraz opiekuna SKO w trakcie trwania danej edycji, np. organizację w szkołach wydarzeń ukierunkowanych na promocję przedsiębiorczości i oszczędzania, aktywne prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl, naukę zasad bezpiecznego poruszania się w sieci, czy edukację ekonomiczną w praktyce. Do finalnego wyniku wliczały się również punkty zdobyte przez szkoły w drugiej edycji ogólnopolskiego Testu wiedzy SKO.

  Właśnie takie działania podejmowali uczniowie PSP w Michałowie pod kierunkiem opiekuna SKO – p. Elżbiety Chojnackiej.

  Szkolna Kasa Oszczędności przy PSP w Michałowie od 24 lat działa niezwykle prężnie.

  Wszyscy członkowie SKO mają otwarty rachunek bankowy SKO – konto dla ucznia.

  Na platformie internetowej SzkolneBlogi.pl opiekunka prowadzi blog „SKO w Michałowie”, na którym dokumentowane są wydarzenia związane z działalnością organizacji i szkoły. Efektem ponadprzeciętnych działań uczniów, pod nadzorem opiekunki SKO, jest bardzo wysoka lokata w regionie i kraju. Ostatnio michałowska SKO ponownie znalazła się

  w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli, organizowanego przez PKO BP i zajęła I miejsce w regionie mazowieckim. Tym samym jest w gronie 10 najlepszych szkół w Polsce, które działają w programie SKO.

  Opiekunka i członkowie SKO zachęcają wszystkich do częstego odwiedzania prowadzonego bloga i oddawania głosów, które są ważne i bardzo potrzebne

  w konkursie „SKO – Blog Miesiąca”.

  www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-w-michalowie/

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE