-5 C
Warka
środa, 6 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzkoły Powiatowe z Gminy Warka podczas Dożynek w Lewiczynie

  Szkoły Powiatowe z Gminy Warka podczas Dożynek w Lewiczynie

  4 września w Lewiczynie odbyły się Dożynki Powiatu Grójeckiego. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12 konkursami na najładniejsze stoisko, wieniec i kosz dożynkowy. Odprawiona została Msza św. celebrowana przez Jego Eminencję Kardynała Kazimierza Nycza. W wydarzeniu wzięły udział dwie szkoły z terenu gminy Warka.

  Swoje stoisko podczas uroczystości przygotowała społeczność Zespołu Szkół im. I PLM „Warszawa” w Warce, nauczyciele – Izabela Podworska Małgorzata Pokrzywka-Kłos, Patrycja Wielgus, Marzena Maciak, Andrzej Marek i Waldemar Mitura oraz uczniowie z klasy IV technikum hotelarskiego. Podczas oficjalnej części uroczystości szkołę reprezentował również poczet sztandarowy w składzie: Kaja Dąbrowska,  Wiktoria Wicha i Maks Siemion. W tym roku główną tematyką stoiska była lawenda. Dużym powodzeniem cieszyły się wykonane przez społeczność szkolną dżemy, smalec i pasztet. Szkoła wzięła również udział w konkursie na kosz dożynkowy w którym zajęła 3 miejsce.

  W Dożynkach wzięło udział także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Stoisko szkoły zawsze wyróżnia się efektownymi pracami uczniów, oryginalnymi rekwizytami, a także kolorowymi kompozycjami jesiennych owoców i kwiatów. Stanowi ono wyraz naszej duchowej więzi z tradycjami agrarnymi regionu i jest symbolem wizyjnego spojrzenia w nowoczesność. Nieoczywistą wartością przygotowanego przez Centrum stoiska i wieńca dożynkowego jest pełna pasji artystycznej współpraca przedstawicieli dwóch pokoleń: nauczycieli i uczniów. Zaangażowanie w pracę nad wykonaniem tegorocznego wieńca zostało docenione przez komisję konkursową, która przyznała Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi 3 miejsce w „Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy podczas Dożynek Powiatu Grójeckiego 2022”.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE