12.8 C
Warka
środa, 22 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejŚwięto Niepodległej Polski

  Święto Niepodległej Polski

  11 listopada o godzinie 11:00 w Kościele pw. św. Mikołaja w Warce odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Udział pocztów sztandarowych, delegacji lokalnych organizacji i instytucji oraz wielu przybyłych wiernych sprawił, że atmosfera w świątyni była niezwykle podniosła i uroczysta. Wśród uczestników byli przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego: Burmistrz Warki – Dariusz Gizka, Wiceburmistrz – Teresa Knyzio, Przewodniczący Rady Miejskiej w Warce – Daniel Bugała, Radni Rady Miejskiej w Warce – Jacek Gawroński, Jerzy Kołodziejski, Adam Nowak, Urszula Orlik, Iwona Sekuła, Tadeusz Sobieraj i Leszek Żelechowski oraz Radny Powiatu Grójeckiego – Cezary Kołodziejski.

  Na początku odczytany został rys historyczny po którym zebrani wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy. Liturgię w intencji Ojczyzny odprawił proboszcz parafii pw. św. Mikołaja ks. Paweł Witkowski. Po zakończeniu uroczystej Mszy św. odbył się krótki koncert, który poprowadziła Katarzyna Ambroży prezentując najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

  Placówki oświatowe działające na terenie gminy Warka tego dnia złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy różnych miejscach pamięci narodowej w Warce. W ten sposób organizatorzy uroczystości chcieli upamiętnić bohaterów różnych wydarzeń na przełomie wieków, które doprowadziły do tego, że dziś wszyscy możemy żyć w wolnej Polsce.

  Organizatorami wareckich uroczystości niepodległościowych byli: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Parafia pw. św. Mikołaja w Warce oraz Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE