0.4 C
Warka
niedziela, 4 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeTrzeba mieć… radość z życia

  Trzeba mieć… radość z życia

  Ostatnie miesiące były niezwykle aktywnym czasem dla Wareckiego Klubu Seniora „Radość z życia”.

  Latem 20-osobowa grupa seniorów zachwycała się urokiem przepięknych kwiatów, traw oraz ogromną ilością drzew ozdobnych w Rodzinnym Gospodarstwie Szkółkarskim GRĄBCZEWSCY w Runowie. Można było zakupić doniczki floksów, róż, wrzosów do swoich ogródków po cenach przyjaznych na kieszeń seniora. Podczas spotkania właściciele opowiadali o rodzinnym, przeszło 14-to hektarowym gospodarstwie, w którym zatrudniają ok. 40 osób z Polski i Ukrainy. Aby zwiedzić ten ogromny obszar niezbędne było poruszanie się meleksem z pracownikami gospodarstwa. Na zakończenie spotkania seniorzy uczestniczyli w gościnie przygotowanej przez właścicieli gospodarstwa oraz zaprzyjaźnioną z wareckim Klubem Seniora Tatianą z Ukrainy. Stoły uginały się pod ciężarem znakomitych potraw z grilla, przekąsek i owoców. Nie zabrakło pierożków i czerwonego barszczyku. Wszystkim dopisywał dobry humor, a atmosfera spotkania na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

  Tego roku bardzo obficie obrodziły jabłka antonówki dlatego „seniorska brać” postanowiła pomóc jednej z koleżanek – Reni w zrywaniu owoców. W ciągu dwóch tygodni udało się zerwać kilka ton jabłek. Taka pomoc była jednocześnie dobrą zabawą.

  Korzystając z bezpłatnego wstępu do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce w czwartki seniorzy zwiedzili ekspozycję stałą oraz wystawę „Ramię Krzep – Ojczyźnie służ. 135. rocznica powstania Sokólstwa Polskiego w Ameryce”. Wszyscy zwiedzający byli pod ogromnym wrażeniem tak wspaniałego dorobku i spuścizny po przodkach. W zacisznej kawiarence dodatkowo każdy mógł wypić kawę i skosztować smaczną szarlotkę.

  W połowie października odbyła się zabawa taneczna, na którą zaproszone zostały inne kluby celem integracji. Gościliśmy m.in. Kluby z Chynowa, Watraszewa, Michalczewa, Jasieńca, Grójca, Tarczyna oraz Prażmowa. Przy muzyce niezastąpionego DJ Artura Drabika seniorzy bawili się wyśmienicie. Wszystkim dopisywał znakomity humor, a więzi towarzysko-koleżeńskie zostały mocno zacieśnione.

  WKS „Radość z życia”

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE