Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPiękne kolędowanie z zespołem PECTUS

  Piękne kolędowanie z zespołem PECTUS

  We wtorek, 20 grudnia w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się specjalne wydarzenie – Świąteczny Koncert Charytatywny. Wydarzenie z jednej strony było pięknym przedświątecznym kolędowaniem, z drugiej zaś okazją do przeprowadzenia akcji charytatywnej na rzecz stworzenia mobilnego szpitala dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Dodatkowo spotkanie było zwieńczeniem kompleksowego remontu Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

  W wydarzeniu uczestniczyli gospodarze miasta i gminy Warka: Burmistrz Dariusz Gizka, Zastępca Burmistrza Teresa Knyzio, Radni Rady Miejskiej – Przewodniczący Daniel Bugała, Wiceprzewodniczący Tadeusz Sobieraj, Jacek Gawroński, Zbigniew Gilarski, Arkadiusz Marszałek, Adam Nowak, Urszula Orlik, Iwona Sekuła, Mirosława Wroniewicz i Leszek Żelechowski oraz zaproszeni goście – przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Wicemarszałek Rafał Rajkowski, Radny Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak i przedstawiciele Samorządu Powiatu Grójeckiego – Starosta Krzysztof Ambroziak, Wicestarosta Jolanta Sitarek, Członkowie Zarządu – Marzena Kołacz-Rosołowska, Paweł Siennicki i Andrzej Zaręba oraz radni – Grażyna Kijuc, Cezary Kołodziejski i Jan Madej.

  Na początku Burmistrz Dariusz Gizka przypomniał zakres kompleksowego remontu CeSiR, który kosztował niemalże 6 mln zł. Jednocześnie podziękował Wicemarszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu i Radnemu Leszkowi Przybytniakowi za pomoc w pozyskaniu dotacji na to zadania wysokości ponad 2,5 mln zł.

  Wydarzenie było jednym z elementów trwającej na terenie powiatu grójeckiego akcji charytatywnej mającej na celu zebranie środków na zakup autobusu i przerobienie go na mobliny szpital dla żołnierzy ukraińskich walczących o wolność swojej Ojczyzny. Pomysłodawcą akcji jest Witold Wójcik, który ze sceny opowiedział o jej założeniach zachęcając jednocześnie do wsparcia np. poprzez stronę www.TVPomaga.pl. W ramach tej części wszyscy obejrzeli dwa krótkie reportaże z Ukrainy a na scenie zaprezentowała się Amelka z „kijowskiego metra”. Wszyscy zapewne pamiętają ją z niezwykle wzruszającego występu z początku wojny. Dziewczynka zaprezentowała trzy utwory oczarowując publiczność niezwykle pięknym głosem.

  Gwiazdą wieczoru był zespół braci Szczepaników – Tomasza, Marka, Mateusza i Macieja. Zespół PECTUS zaczarował warecką publiczność pięknymi aranżacjami, śpiewem i brzmieniem akustycznych instrumentów. Wszyscy mogli usłyszeć, ale też wspólnie z zespołem zaśpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki, które znalazły się wydanej w 2016 roku płycie „Kolędy przy kominie”. Na koniec, na bis, oczywiście nie mogło zabraknąć największego hitu zespołu – utworu „Barcelona”.

  Organizatorzy koncertu – Samorząd Warki, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. oraz Fundacja TVPomaga dziękują wszystkim uczestnikom wydarzenia, dziękują za wspaniały odbiór występów oraz za wsparcie akcji charytatywnej.

  Wydarzenie współorganizowane było przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE