Więcej
  Strona głównaOrganizacjePierwszy wyjazd edukacyjno-integracyjny dla małych Ukraińców

  Pierwszy wyjazd edukacyjno-integracyjny dla małych Ukraińców

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w miesiącach październik-listopad 2022 roku organizuje dzięki dotacji Samorządu Mazowieckiego projekt pt. „Wakacje dla małych Ukraińców”. Celem projektu jest integracja i edukacja ukraińskich dzieci przebywających w Warce i okolicy poprzez organizację wyjazdów do ciekawych miejsc na Mazowszu.

  Pierwszym wyjazdem, który zorganizowany został 15 października była „Nasza Tłocznia” w Konarach. Miejsce to znajduje się na „Szlaku Jabłkowym w Największym Sadzie Europy” więc dodatkową wartością edukacyjną wyjazdu było poznanie specyfiki lokalnego rolnictwa. Warka, Grójec i okolice to zagłębie sadownicze a produkcja owoców i ich przetwarzanie to jedno z najbardziej popularnych zajęć lokalnej ludności. Niemalże 50 uczestników wyjazdu dowiedziało się naocznie zwiedzając sad jak powstają jabłka oraz jak wyciska się z nich zdrowy i naturalny sok w małej rodzinnej tłoczni. Największą radość uczestnikom sprawiło spróbowanie ciepłego soku prosto z prasy tłoczącej. Wśród atrakcji było ognisko, przejażdżki specjalnym autem pomiędzy owocowymi drzewami, wspólne gry i zabawy animacyjne, skoki na trampolinie oraz ciasteczka rozdawane przez babę jagę z piernikowej chatki.

  Projekt „Wakacje dla małych Ukraińców” organizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE