13.8 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaSportFitnessBalet to zdrowie i uroda twoich dzieci

  Balet to zdrowie i uroda twoich dzieci

  Po pierwsze balet to wspaniała sztuka wyrazu i podstawa innych gatunków tańca, ale nie tylko. Zajęcia taneczne takie jak balet to doskonały rozwój każdego dziecka, zarówno miłośnika tańca towarzyskiego, łyżwiarstwa czy gimnastyki artystycznej.  W praktyce balet bardzo poprawia sprawność fizyczną, wzbogaca wyraz artystyczny i poszerza możliwości taneczne.

  Balet w Warce można ćwiczyć w wareckim klubie i szkole tańca Fitness Dance Cafe.  To nie tylko zabawa i nauka tańca dla dzieci, to także, a może przede wszystkim profilaktyka i poprawa wady postawy u dzieci, która występuje coraz częściej u maluchów. Na problem ten zwracają uwagę lekarze jak i nauczyciele wychowania fizycznego. Wady te są wynikiem przesiadywania dzieci przed komputerem czy też telewizorem oraz zbyt dużym obciążeniem kręgosłupa w wyniku dźwigania plecaków szkolnych.

  Zajęcia z baletu w Fitness Dance Cafe prowadzi Marta Kurtyka – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej,  z zawodu tancerka i instruktorka. Tańczyła w Zespole Pieśni  i Tańca Mazowsze, w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk. Jak sama mówi: taniec klasyczny jest takim rodzajem aktywności fizycznej, która przynosi każdemu dziecku same korzyści. Zajęcia baletowe rozwijają poczucie rytmiki oraz wrażliwość estetyczną. W Fitness Dance Cafe obecnie są dwie grupy dzieci uczestniczących w zajęciach baletowych: grupa młodsza (dzieci już od 3 lat) ma zajęcia o godzinie 16:20 i grupa starsza o godz. 17:00.

  Zajęcia w nowym roku szkolnym rozpoczęły się od 01. października i odbywają się we wtorki i czwartki. Chętne osoby mogą cały czas dołączyć do powstałych grup. Balet to płynność ruchów, zręczność, wdzięk oraz lepsza koncentracja.

  Zobacz nagranie z występu baletowego w Fitness Dance Cafe na koniec zeszłego roku szkolnego.

  W szkole tańca Fitness Dance Cafe, poza baletem, dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach tańca nowoczesnego w pon. i śr. o 16:00 i 16: 45 oraz w indywidualnych zajęciach gimnastyki korekcyjnej.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE