Więcej
  Strona głównaWiadomościKierowcy znowu będą mogli zaparkować na rynku

  Kierowcy znowu będą mogli zaparkować na rynku

  Plac Stefana Czarnieckiego w Warce znowu pełni funkcję parkingu. Kierowcy znowu mogą zostawiać swoje samochodu na rynku – taką decyzję podjął Urząd Miasta i Gminy realizując prośby i oczekiwania  mieszkańców.

  Niegdyś warecki rynek prócz centralnego punktu lokalnego życia łączył w sobie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Wówczas kierowcy pragnący załatwić sprawy w centrum Warki mogli zaparkować swoje samochody w najlepszym punkcie umożliwiającym łatwy dostęp do każdego miejsca w mieście. Stan ten zakończył się wraz z gruntowną przebudową rynku, która zakładała nadanie temu miejscu tylko i wyłącznie roli reprezentacyjnej. Ówczesny burmistrz Miasta i Gminy Warka pragnął odrestaurować to miejsce w taki sposób, aby przywrócić rynkowi historyczny kunszt i elegancję. Od czasu zakończenia  remontu placu Stefana Czarnieckiego, z centralnego punktu Warki zniknęły miejsca parkingowe, a w ich miejsce pojawiły się elementy infrastruktury nadające temu miejscu historyczny charakter i turystyczno-reprezentacyjny wygląd.

  W minionym tygodniu stricte reprezentacyjna funkcja rynku przestała istnieć. Decyzją ratusza organizacja  placu Stefana Czarnieckiego została zmieniona w sposób umożliwiający powstanie nowych miejsc postojowych. Słupki otaczające płytę rynku zostały przesunięte, a oszczędzone miejsce zaadaptowano na miejsca parkingowe.

  Obecni włodarze Warki od początku swojej kadencji przyznawali, że wizja rynku nie jest zgodna z ich wyobrażeniem o tym miejscu. Twierdzili, że na placu Stefana Czarnieckiego jest zbyt dużo wolnego miejsca, które na co dzień nie jest wykorzystywane. Dlatego też od rozpoczęcia sprawowania urzędu informowali, że jednym z priorytetów ich kadencji będzie zmiana organizacji rynku. Teraz idea ta weszła w życie, a nowy plac Stefana Czarnieckiego odzyskał starą funkcję.

  Artykuł dotyczący zmian na wareckim rynku wraz z opiniami lokalnych polityków na tenże temat znajduje się w najnowszym wydaniu tygodnika „Nad Wisłą”.

  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE