Więcej
  Strona głównaWiadomościKierowcy znowu będą mogli zaparkować na rynku

  Kierowcy znowu będą mogli zaparkować na rynku

  Plac Stefana Czarnieckiego w Warce znowu pełni funkcję parkingu. Kierowcy znowu mogą zostawiać swoje samochodu na rynku – taką decyzję podjął Urząd Miasta i Gminy realizując prośby i oczekiwania  mieszkańców.

  Niegdyś warecki rynek prócz centralnego punktu lokalnego życia łączył w sobie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Wówczas kierowcy pragnący załatwić sprawy w centrum Warki mogli zaparkować swoje samochody w najlepszym punkcie umożliwiającym łatwy dostęp do każdego miejsca w mieście. Stan ten zakończył się wraz z gruntowną przebudową rynku, która zakładała nadanie temu miejscu tylko i wyłącznie roli reprezentacyjnej. Ówczesny burmistrz Miasta i Gminy Warka pragnął odrestaurować to miejsce w taki sposób, aby przywrócić rynkowi historyczny kunszt i elegancję. Od czasu zakończenia  remontu placu Stefana Czarnieckiego, z centralnego punktu Warki zniknęły miejsca parkingowe, a w ich miejsce pojawiły się elementy infrastruktury nadające temu miejscu historyczny charakter i turystyczno-reprezentacyjny wygląd.

  W minionym tygodniu stricte reprezentacyjna funkcja rynku przestała istnieć. Decyzją ratusza organizacja  placu Stefana Czarnieckiego została zmieniona w sposób umożliwiający powstanie nowych miejsc postojowych. Słupki otaczające płytę rynku zostały przesunięte, a oszczędzone miejsce zaadaptowano na miejsca parkingowe.

  Obecni włodarze Warki od początku swojej kadencji przyznawali, że wizja rynku nie jest zgodna z ich wyobrażeniem o tym miejscu. Twierdzili, że na placu Stefana Czarnieckiego jest zbyt dużo wolnego miejsca, które na co dzień nie jest wykorzystywane. Dlatego też od rozpoczęcia sprawowania urzędu informowali, że jednym z priorytetów ich kadencji będzie zmiana organizacji rynku. Teraz idea ta weszła w życie, a nowy plac Stefana Czarnieckiego odzyskał starą funkcję.

  Artykuł dotyczący zmian na wareckim rynku wraz z opiniami lokalnych polityków na tenże temat znajduje się w najnowszym wydaniu tygodnika „Nad Wisłą”.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE