2.5 C
Warka
środa, 1 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejNowa Wieś i Warka w czołówce Ligi Szachowej

  Nowa Wieś i Warka w czołówce Ligi Szachowej

  Druga odsłona Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej przeszła do historii. Zawody odbyły się 13 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Jana Kowalewskiego w Bikówku w Gminie Grójec, gdzie gospodarze zapewnili zawodnikom świetne warunki.

  Przebieg turnieju potwierdził wysokie aspiracje reprezentantów PSP nr 2 w Grójcu. Placówka dwukrotnie stawała w niedawnej przeszłości na najwyższym szczeblu podium w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu. W PMLS „Dwójka” najwyraźniej ponownie zagra o najwyższe cele. Do zdobytych w inauguracyjnych zawodach ligi 15,5 punktów, uczniowie tej szkoły dorzucili 15 oczek w Bikówku i umocnili się na zdecydowanym prowadzeniu w lidze.

  Stabilną jak dotąd formą w rozgrywkach mogą pochwalić się reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Nowej Wsi, którzy grając doświadczonym składem, złożonym z czterech uczniów klasy ósmej, utrzymali się na drugiej pozycji w lidze.

  Przebojem do czołowej czwórki wdarli się reprezentanci PSP nr 2 w Warce. Po wolniejszym stracie podczas listopadowych zawodów w Nowej Wsi, gdzie zdobyli 11,5 punktu, w Bikówku uczniowie wareckiej Dwójki z 14 oczkami zameldowali się drudzy na mecie i z sumarycznym wynikiem 25,5 punktów doszlusowali do drugiej lokaty, którą dzielą z zawodnikami z Nowej Wsi.

  Czwarte miejsce w lidze — ostatnie premiowane awansem do finału — zajmuje aktualnie reprezentacja PSP nr 1 w Grójcu. Co ciekawe, drużyna z Jedynki jako jedyna spośród czterech najwyżej notowanych szkół dokonała zmian osobowych pomiędzy pierwszym a drugim turniejem, co może wskazywać na większą głębię składu.

  Najlepsza ósemka zawodników w klasyfikacji indywidualnej w zawodach w Bikówku:

  • Marcin Sokołowski (PSP nr 2 w Grójcu) 5/5
  • Kamil Legucki (PSP w Lipiu) 4.5/5
  • Jan Bogumił (PSP nr 2 w Warce) 4/5
  • Wiktor Zaręba (PSP nr 1 w Grójcu) 4/5
  • Miłosz Trzaska (ZS-P w Nowej Wsi) 4/5
  • Michał Łukiewicz (PSP w Ostrołęce) 4/5
  • Jan Knap (PSP nr 2 w Grójcu) 4/5
  • Adam Werbanowski (PSP nr 2 w Warce) 4/5

  Następny turniej odbędzie się 3 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce.

  Współorganizatorami Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej są Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, Grójecki Ośrodek Kultury oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mogielnicy.

  Adam Lasota

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE