Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej31. Finał WOŚP w Warce – moc atrakcji!

  31. Finał WOŚP w Warce – moc atrakcji!

  29 stycznia 2023 r. zagra największa i najgłośniejsza orkiestra świata – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Warka oczywiście przyłącza się do wspólnej zabawy! Tegoroczny – 31. Finał poświęcony jest walce z sepsą. Będziemy zbierać pieniądze na sprzęt pozwalający na szybką diagnostykę choroby, a co za tym idzie ratowanie życia i zdrowia.

  Na ulice Warki i okolic wyjdzie 90 wolontariuszy z puszkami. Prosimy o zwracanie uwagi na to, czy każdy z nich jest wiarygodnym wolontariuszem WOŚP. Ten prawdziwy powinien mieć identyfikator ze zdjęciem, puszkę o numerze zgodnym z numerem identyfikatora, czerwone naklejki serduszka oraz szeroki uśmiech.

  Choć to sama idea Finału WOŚP jest ważna, to zależy nam na tym, aby zebrać jak najwięcej funduszy. Jak co roku Sztab w Warce stara się pobić rekord z poprzednich lat. W 2022 roku udało nam się zebrać ponad 107 tys. zł! Mamy nadzieję, że wszystkie działania organizowane z okazji finału przyczynią się do uzbierania jak największej kwoty!

  A co będzie się działo w finałową niedzielę?

   

  BIEG DLA WOŚP – SKWER MORSA PRZY MOŚCIE SAMOCHODOWYM W WARCE, GODZ. 9:15

  Zapraszamy do udziału w Biegu lub marszu z okazji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg Morsa – Policz się z cukrzycą to świetna okazja do propagowania zdrowego stylu życia, a jednocześnie pomagania!

  Harmonogram wydarzenia:
  9:15 – otwarcie biura zawodów, rejestracja uczestników
  9:40 – rozgrzewka z Magdą Paprocką FitMamą
  9:45 – bieg dzieci (klasy 0 – 4) – 400 m.
  10:00 – bieg dzieci (klasy 5 – 8) – 1000 m.
  10:15 – bieg dorosłych – 3 km
  11:00 – morsowanie z Wareckimi Morsami

  Biegnij z nami! Propaguj zdrowy styl życia! Graj z WOŚP!

   

  SALA GIMNASTYCZNA SP NR 1 IM. PIOTRA WYSOCKIEGO W WARCE, UL. WARSZAWSKA 24, GODZ. 12:00 – 19:00

  Harmonogram finałowych występów:

  12:00 – Oficjalne otwarcie 31. Finału WOŚP w Warce

  12:30 – Przedszkole Samorządowe „Bajkowy Statek” w Warce

  14:00 – Grupa „Shining Cheers” prowadzona przez Martynę Zdroik

  14:20 – Grupa hula-hoop prowadzona przez Karinę Grzlewską

  14:50 – Grupa „Shining Cheers” prowadzona przez Martynę Zdroik

  15:10 – Grupa hula-hoop prowadzona przez Karinę Grzlewską

  15:45 – Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce

  17:00 – Animacje z Animator ABC Dziecka

  18:00 – Koncert Sergiusza Cyngota

   

  ATRAKCJE DODATKOWE:

  Kawiarenka dla WOŚP – Podczas 31. Finału w kawiarence, naszych gości przyjmować będą wspaniałe dziewczyny ze Stowarzyszenia Made in Bończa! W kawiarence znajdziecie m.in.: ciasta, watę cukrową, popcorn, owoce, soki, pierogi, rękodzieło, napijecie się kawy i herbaty kiedy wasze pociechy będą bawić się na dmuchańcach i uczestniczyć w animacjach. Jeśli ktoś jeszcze chciałby przygotować ciasto lub inny przysmak do WOŚPowej kawiarenki prosimy o informację w wiadomości prywatnej. W kawiarence będzie można nabyć również kalendarz wydany przez Sztab WOŚP w Warce z okazji 31. Finału.

  Warsztaty udzielania pierwszej pomocy (godz. 14:00 – 17:00) – strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce przypomną Wam jak powinno udzielać się pierwszej pomocy. Co roku gramy po to aby ratować ludzkie życie i zdrowie. Gramy razem, w grupie, ale czy zastanawiałeś się – co jeśli będziesz jedyną osobą, która może komuś pomóc? Każdy z nas powinien wiedzieć co należy robić w konkretnych przypadkach. Przyjdź, dowiedz się lub przypomnij sobie jak możesz uratować komuś życie!

  Dmuchańce – Dzięki Animator ABC Dziecka wszystkie dzieci będą mogły skakać na darmowych dmuchańcach (choć mile widziane będzie wrzucenie datku do puszki WOŚP). Mamy nadzieję, że na dmuchańcach zapanuje istne szaleństwo!

  Fotobudka – Udział w Finale WOŚP trzeba uwiecznić! Dzięki Fotobudce Bum Cyk Cyk wykonasz wspaniałe pamiątkowe zdjęcia! Co więcej – wydrukowane fotografie otrzymasz po krótkiej chwili oczekiwania. Zabaw się przed obiektywem!

  Wspólne malowanie obrazu – każdy, kto odwiedzi Sztab w Warce będzie mógł wziąć udział we wspólnym malowaniu pamiątkowego obrazu. Możesz przyjść i domalować co chcesz – WOŚPowe serce, odcisnąć swoją dłoń, podpisać się – co tylko chcesz!

  Animacje – wspólnie z Animator ABC Dziecka wszyscy chętni będą mogli bawić się z kreatywnymi animatorkami. Zabawa będzie trwała od 14:30 do 18:30, a o 17 animatorki porwą wszystkie dzieci do wspólnych harców ze sceny.

  Malowanie twarzy i zwierzątka z baloników – uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce z koordynatorką Dorotą Macioszek udekorują dziecięce buźki i wykonają ciekawe twory z baloników – zwierzątka, miecze czy kwiatki.

  Aukcje dla WOŚP – Finał WOŚP widoczny jest głównie na ulicach Polskich miast. Co roku w najgorętszą niedzielę stycznia wychodzą na ulice miast wolontariusze, którzy zbierają pieniądze do puszek. Jednak równie ważne jest to, co dzieje się w Internecie. Tu właśnie poprzez serwis Allegro odbywają się aukcje ciekawych przedmiotów bądź atrakcji. Warecki Sztab WOŚP również zdobył wiele ciekawych przedmiotów na licytacje. Dzięki nim jesteśmy w stanie zdobyć więcej pieniędzy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny ratujący ludzkie życie i zdrowie. Każdy kupujący otrzymuje przedmiot bądź udział w niecodziennym wydarzeniu. Każda z tych rzeczy jest pamiątką, która przypomni o udzielonym wsparciu.

  Wszystkie aukcje wystawione przez warecki sztab WOŚP znajdziesz tu:

  https://allegro.pl/uzytkownik/SztabWOSPWarka

   

  ŚWIATEŁKO DO NIEBA

  Tradycyjnie na zakończenie Finału WOŚP o godz. 20:00 odbędzie się „Światełko do nieba”. Zapraszamy na plac przy Dworku na Długiej, gdzie wspólnie z grupą WGR Cars zakończymy finałowy dzień.

   

  Wszystkich, którzy będą grać wspólnie z nami prosimy o pokazanie jak dobrze się bawią w swoich mediach społecznościowych. Prosimy o oznaczanie zdjęć #wospwarka2023

   

  Zapraszamy! Zagrajmy razem dla ratowania życia i zdrowia!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE