3.3 C
Warka
środa, 29 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeBal studniówkowy w Zespole Szkół w Warce

  Bal studniówkowy w Zespole Szkół w Warce

  „Poloneza czas zacząć” tymi słowami z dwunastej księgi „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza 21 stycznia 2023 r. Dyrektor Zespołu Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”  w Warce – Anna Górnicka rozpoczęła bal studniówkowy. Punktualnie o godzinie 19:00 w Pałacu „Pod Dębami” w Nowej Woli ruszył korowód taneczny. Licznie zebrani goście obejrzeli perfekcyjnie zatańczonego przez młodzież poloneza. Oryginalne figury i kunszt taneczny maturzystów to zasługa Magdaleny Szymańskiej.

  W części oficjalnej balu jako pierwsza głos zabrała Dyrektor Anna Górnicka, która przywitała gości: radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszka Przybytniaka, Krzysztofa Ambroziaka – Starostę Powiatu Grójeckiego, Jolantę Sitarek – Wicestarostę Powiatu Grójeckiego, Jana Madeja – Radnego Powiatu Grójeckiego, Andrzeja Zarębę – Radnego i członka Zarządu Powiatu Grójeckiego, Anetę Polak – Wicedyrektor naszej szkoły, Beatę Wolską – Kierownik Szkolenia Praktycznego, Ewę Karkowską – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce – wraz z delegacją maturzystów, grono pedagogiczne, młodzież oraz przybyłych na uroczystość rodziców.

  W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor życzyła maturzystom satysfakcjonujących wyników egzaminów maturalnych, spełnienia marzeń, dojrzałych decyzji i oczywiście udanej zabawy. Następnie życzenia przekazał Leszek Przybytniak, który pochwalił młodzież za pięknie zatańczonego poloneza. Starosta Krzysztof Ambroziak wręczył tegorocznym maturzystom upominek na szczęście – pamiątkowe długopisy. Życząc aby przyniosły szczęście na egzaminie dojrzałości. Pozostali goście, dziękując za zaproszenie, życzyli szampańskiej zabawy i niezapomnianych wrażeń z nocy studniówkowej.

  W imieniu tegorocznych maturzystów głos zabrali Weronika Puzianowska i Dominik Sznajder. Podziękowali oni dyrekcji, gronu pedagogicznemu i rodzicom za wkład pracy włożony w kształtowanie ich postaw życiowych oraz za wytrwałość i cierpliwość. W sposób szczególny podziękowali wychowawcom: Kamili Stępniewskiej – wychowawczyni klasy czwartej w zawodzie technik logistyk oraz Dorocie Kreczmańskiej – wychowawczyni klasy czwartej w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarz. Przepiękne bukiety i życzenia wywołały u obu pań łezkę w oku. W imieniu samorządu szkolnego zdanej matury i udanego startu w dorosłe życie życzyli starszym kolegom Wiktoria Wicha i Gracjan Mróz.

  Na zakończenie w imieniu rodziców głos zabrała Anna Chażyńska, dziękując gronu pedagogicznemu za troskę, opiekę i zaangażowanie w pracę z ich dziećmi. Maturzystom życzyła natomiast szampańskiej zabawy oraz udanego startu w dorosłość. Na koniec  w imieniu rodziców tegorocznych maturzystów wszyscy uczestnicy balu studniówkowego zostali zaproszeni do stołów.

  Po posiłku i pamiątkowych fotografiach zaproszonych gości oraz uczniów z wychowawcami, nadszedł czas na ostatni element oficjalnej części balu. Tradycją naszej szkoły jest walc młodzieży z dyrekcją, nauczycielami i wszystkimi, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością  w tym szczególnym dniu. Wręczając paniom białą różę, młodzi mężczyźni prosili partnerki na parkiet. Młode kobiety, pełne dziewczęcego uroku, prosiły panów. Uroczystego walca odtańczono w skupieniu i na pewno nie bez stresu – dla każdego był to podniosły moment. Magię tej chwili podkreślały dźwięki utworu Dimitrija Szostakovicha pt. „The Second Waltz”. Zabawa zaczęła się na dobre! Parkiet został rozgrzany do czerwoności – wszyscy bawili się wyśmienicie. Akcentem dającym chwilę wytchnienia od tanecznych pląsów był wspaniały występ artystyczny przygotowany przez maturzystów, którzy do łez rozśmieszyli wszystkich swoimi talentami.

  Impreza ponownie przeszła w fazę taneczną. O cudowne rytmy dbał DJ Witos, który potrafi zadowolić gusta muzyczne każdego. Tańce i zabawa trwały do białego rana!

  Studniówka to bal, na który czeka się przez cztery lata spędzone w technikum. To jedyna w swoim rodzaju impreza z niepowtarzanym klimatem, dreszczykiem stresu i emocji. Ze wspólnym szaleństwem młodych ludzi z gronem pedagogicznym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczny bal studniówkowy w Zespole Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce był wyjątkowym i niesamowitym przeżyciem: dyrekcji szkoły, wychowawcom, gronu pedagogicznemu, gościom, maturzystom, osobom im towarzyszącym oraz przede wszystkim rodzicom – bez których nie udałoby się przenieść marzeń w rzeczywistość.

  ZS w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE