7.9 C
Warka
wtorek, 21 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWarecki kurs Ratownika WOPR dobiegł końca

  Warecki kurs Ratownika WOPR dobiegł końca

  Już po raz drugi zakończono kurs Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogodowa Ratunkowego, który miał miejsce na Krytej Pływalni „Olimpic” w Warce. Grono WOPR zasiliło 11 nowych ratowników.

  Z inicjatywy Dyrekcji i Kierownictwa CeSiR Warka oraz Kierownictwa Wareckiej Drużyny WOPR w dniach 31.07.2022 – 26.11.2022 odbył się kolejny już kurs na Ratownika WOPR. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej, podczas której kursanci zdobywali wiedzę na temat akcji ratunkowych prowadzonych w różnych wariantach oraz organizacji pracy ratowników wodnych.

  Szkolenie prowadził instruktor WOPR wg MSWIA Ryszard Wojtunik przy współpracy z koordynatorem WOPR Wiesławem Celary.

  Po 68 godzinach ciężkiej pracy Kurs ukończyło i uzyskało stopień Ratownika WOPR wg MSWiA 11 osób (poprzednio 22 osoby). Godny odnotowania jest fakt, że w kursie uczestniczyli utalentowani młodzi pływacy, uczestnicy ostatnich mistrzostw Polski, a wśród nich m.in. Aleksandra Balda, która została mistrzynią Polski na dystansie 200 m stylem klasycznym do lat 16.

  Zwieńczeniem kursu było uroczyste ślubowanie, które odbyło się 11 grudnia 2022 w CeSiR Warka. W obecności Dyrektora CeSiR Pawła Maciejewskiego, z rąk koordynatora WOPR Wiesława Celary i Instruktora WOPR Ryszarda Wojtunika legitymacje członkowskie WOPR odebrali nowi ratownicy. Gratulujemy!

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE