Więcej
  Strona głównaInstytucje37. rajd „Witaj Wiosno”

  37. rajd „Witaj Wiosno”

  18 marca 2023r. wareccy turyści wyruszyli na 37. rajd „Witaj wiosno”. Pogoda i w tym roku nie zawiodła. Słonko śmiało wyszło zza chmur, a lekki wiaterek rozwiewał włosy „Marzann” i turystów.

  Na starcie, przy parkingu PSP nr 2 zgłosiło się około 350 małych i dużych uczestników. Organizatorzy na wspólne, wiosenne wędrowanie zaprosili nie tylko zorganizowane drużyny pod opieką nauczycieli, ale również całe rodziny i indywidualnych turystów. Wędrowali  turyści z Wrociszewa, Nowej Wsi, Ostrołęki, Konar, Sułkowic, Watraszewa, Michałowa, Częstoniewa, obu wareckich podstawówek oraz Zespołu Szkół Specjalnych z Grójca. Dołączyli do nich również indywidualni sympatycy, rodziny z dziećmi, których zachęciła wiosenna pogoda.

  Turyści dzięki kukłom „Marzann” stanowili wspaniały, barwny korowód, który przemaszerował pasażem im. W. Pileckiego, ul. P. Wysockiego, placem przy Dworku na Długiej, placem I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego i dotarł do Rynku – do placu im. St. Czarnieckiego. O bezpieczeństwo niezwykle licznej grupy piechurów cały czas dbali policjanci z wareckiego komisariatu, za co należą się ogromne słowa uznania.

  Na rynku, zgodnie z wieloletnią tradycja, na wszystkich czekała już Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, która powitała w ciepłych słowach wiosennych turystów. Pani Teresa jest ogromna orędowniczką wareckiego Oddziału PTTK, zawsze chętnie spotyka się z turystami i wspiera działania organizacji. Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudziły wielkie, ciężkie, wiklinowe kosze pełne cukierków, które już po chwili cieszyły podniebienia dzieci. Pani Burmistrz otrzymała znaczek uczestnictwa i dyplom podziękowania. Na rynku wręczone zostały również legitymacje 9 nowym członkom oddziału PTTK.

  Po dłuższej chwili, gdy wszyscy turyści nasycili się już słodkościami, barwny korowód wyruszył w dalszą drogę. Wiodła ona ul. Farną, ul. Mostową, Aleją Wareckich Morsów, nadpilicką nową dydaktyczną ścieżką pieszo-rowerową aż do terenu „Miejskiej Strzelnicy”. To piękny, ogrodzony obszar, z którego organizatorzy, dzięki uprzejmości właścicieli, korzystają często. Tu, na turystów czekały już dwa płonące ogniska, o które zadbali członkowie Oddziału PTTK – Andrzej Kulik i Wojciech Panek. Rajdowicze rozpoczęli pieczenie kiełbasek i turystyczny posiłek na trawie. Wszystkie drużyny dostały z rąk Prezes PTTK Marzeny Jankowskiej dyplomy uczestnictwa i nagrody sportowe. Na zakończenie, jak nakazuje nowa tradycja, uczestnicy spalili „Marzanny”. W ten sposób pożegnana została zima, a przywitana wiosna.

  Do zobaczenia na turystycznym szlaku.

  PTTK O/Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE