Więcej
  Strona głównaBlogiWeź udział w konkursie plastycznym o pułkowniku Kononowiczu

  Weź udział w konkursie plastycznym o pułkowniku Kononowiczu

  Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”  zachęca do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.  „Oddział pułkownika Kononowicza w nadpilickich lasach”. Jest to konkurs organizowany z okazji przypadającej w tym roku 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, działalności oddziału Kononowicza oraz 160. rocznicy jego tragicznej śmierci.

  Prace konkursowe mogą zgłaszać uczniowie w następujących kategoriach wiekowych:

  – Szkoła podstawowa – klasy 1-3,

  – Szkoła podstawowa – klasy 4-6,

  – Szkoła podstawowa – klasa 7-8,

  – Szkoła średnia.

  Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie oddziału pułkownika Kononowicza stacjonującego w nadpilickich lasach. Historia oddziału Kononowicza została ujęta w komiksie „NADZIEJA, MĘSTWO I ŚMIERĆ – Powstańcza Wiosna Oddziału Kononowicza”. Komiks dostępny jest na stronie https://kononowicz.warka.pl/

  Praca ma mieć formę płaską, w formacie  A3 lub A4, powinna być wykonana w technice: kredka, ołówek, pastele, farba plakatowa, farba akwarelowa, wydzieranka.

  Aby wziąć udział w konkursie należy spełniać poniższe warunki:

  – uczęszczać do placówki oświatowej na terenie gminy Warka lub być mieszkańcem gminy Warka,

  – opatrzyć pracę metryczką, tzn. na odwrocie pracy podać: imię i nazwisko autora, numer telefonu do rodzica/opiekuna, nazwę placówki do której uczęszcza oraz klasę,

  – być wyłącznym autorem zgłoszonej pracy,

  – złożyć pracę i zgody na udział w konkursie w wyznaczonym terminie w Dworku na Długiej
  METRYCZKA I KLAUZULE pułkownik Kononowicz 2023,

  – zapoznać się z regulaminem konkursu
  Regulamin_konkurs plastyczny pułkownik Kononowicz 2023.

  Termin dostarczenia prac do organizatora upływa 25 maja (czwartek) o godz. 12:00. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 5 czerwca podczas obchodów związanych z upamiętnianiem 160. rocznicy rozstrzelania pułkownika Kononowicza.

  Serdecznie zachęcamy do udziału!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE