Więcej
  Strona głównaBlogiMuzeum w Warce wyróżnione przez Prezydenta RP

  Muzeum w Warce wyróżnione przez Prezydenta RP

  2 maja na terenie Belwederu z udziałem Pary Prezydenckiej odbyły obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Na dziedzińcu Belwederu odbyła się ceremonia wręczenia przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczeń państwowych działaczom polonijnym, Aktów Nadania Obywatelstwa Polskiego oraz flag państwowych przedstawicielom organizacji i instytucji zasłużonych w działalności na rzecz wsparcia Polonii i Polaków poza granicami kraju.

  Akty Nadania Obywatelstwa Polskiego otrzymali od Prezydenta: Viktar Rushlevich – Zakonnik Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, pochodzenia białoruskiego oraz 5–osobowa rodzina Tikhomyrov z Ukrainy. Prezydent uhonorował działaczy polonijnych, a trzynastu Instytucjom i organizacjom wręczył flagi państwowe, w uznaniu wybitnych zasług w działalności na rzecz wsparcia Polonii i Polaków poza granicami kraju – wśród nich Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

  Flagę w imieniu zespołu muzeum odebrała dyrektor Iwona Stefaniak. Wareckie muzeum znalazło się wśród takich instytucji jak: Komenda Główna Straży Granicznej, Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, Towarzystwo Przyjaciół Markowej, Poczta Polska S.A., Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności, Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie czy Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety posługujących w Ziemi Świętej. „To dla nas wielki zaszczyt, że podczas obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej i Dnia Polonii otrzymujemy z rąk Prezydenta RP flagę państwową – jeden z najzacniejszych symboli Ojczyzny, z dumą będziemy ja eksponowali na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego” – mówiła dyrektor muzeum podczas uroczystości.

  Inf. Muzeum

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE