Więcej
  Strona głównaBlogiZestawy klocków – ciekawe modele dla dzieci i nie tylko!

  Zestawy klocków – ciekawe modele dla dzieci i nie tylko!

  Zestaw klocków to idealny pomysł na prezent dla dziecka, ale nie tylko. Dorośli również czerpią sporo radości z układania modeli. Taka rozrywka niesie ze sobą zarówno relaks, jak i wiele zabawy. Na jakie komplety klocków szczególnie warto zwrócić uwagę?

  Out Of The Box – co to za sklep?

  Out Of The Box to sklep internetowy, który jest jednym z najnowszych przedsięwzięć firmy InPost. Marka mocno zaangażowana w działania na rzecz środowiska w obszarze e-commerce rozpoczęła sprzedaż artykułów pomagających we wdrażaniu nowych, proekologicznych nawyków do codziennego życia i edukowaniu na temat wpływu człowieka na stan planety. Właśnie dlatego w ofercie znajdują się m.in. wielorazowe worki na zakupy, woskowijki do zabezpieczania jedzenia czy budki lęgowe dla ptaków.

  W Out Of The Box da się kupić także akcesoria dla dzieci, w tym klocki. Znajdują się one pod adresem https://outofthebox.pl/kategoria/klocki/ i występują w kilku ciekawych wariantach. Stanowią okazję do edukowania dzieci na temat istoty pojazdów elektrycznych oraz o tym, jak Paczkomat® zmniejszaj ilość dwutlenku węgla wędrującego do atmosfery.

  Jakie klocki dla dzieci można kupić w Out Of The Box?

  Dzięki zestawom klocków z Out Of The Box można zbudować cały łańcuch dostaw przesyłek do odbiorców. Pierwszy z nich to sortownia składająca się z pomieszczenia wypełnionego maszynami do segregacji paczek. W komplecie znajdują się figurki pracowników, wózek widłowy czy palety. Na podstawie tych elementów warto wyjaśnić dziecku, jak przebiegają procesy magazynowe.

  Kolejny zestaw klocków pozwala zbudować ciężarówkę. Sygnowany logiem firmy InPost pojazd ma pojemną naczepę i zabawkowego kierowcę. Do środka wkłada się paczki, które można przewozić do i z sortowni.

  Ostatni wariant to Paczkomat® i samochód elektryczny. Zestaw klocków składa się z maszyny z otwieranymi skrytkami, do których da się wkładać przesyłki. Pojazd jest zasilany energią elektryczną, o czym świadczy grafika i napis na jego naczepie. Ma otwierane drzwiczki oraz bagażnik, więc śmiało można bawić się nim w kuriera.

  Ostatni komplet szczególnie skłania do rozmowy z maluchem na temat wpływu spalin na środowisko. Warto wykorzystywać takie zabawki do wpajania dzieciom wiedzy o gazach cieplarnianych czy ekologicznych nawykach. Nauka przez zabawę to jedna z zalet płynących z zakupu klocków z Out Of The Box. Komplety łączą się z tymi pochodzącymi od innych producentów, więc da się tworzyć z nich szereg różnorodnych budowli i wykorzystywać zabawki, które już ma się w domu.

  Klocki do składania – korzyści rozwojowe

  Klocki dla dorosłych to przede wszystkim sposób na relaks i rozrywkę. W przypadku dzieci zabawa małymi elementami ma jeszcze wiele korzyści rozwojowych. Wpływa ona pozytywnie na motorykę dłoni najmłodszych, rozwija ich wyobraźnię, ćwiczy koncentrację i uczy pracy zespołowej. Zestawy warto wręczać rodzeństwu czy skłaniać maluchy do zabawy z przyjaciółmi.

  Gdy dzieci bawią się klockami z rodzicami, poza rozwojem logicznego myślenia i nauką cierpliwości, są oni w stanie dostarczyć im sporo wiedzy. To nie tylko edukacja ekologiczna, ale również ta na temat pracy kurierów i doceniania ich działań. Być może dziecko zechce nawet bawić się w dostawcę przesyłek, do czego z łatwością zaangażuje innych.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE