Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaNiezapomniany koncert Anny Marii Jopek

  Niezapomniany koncert Anny Marii Jopek

  To był jeden z najpiękniejszych „Wieczorów z Kulturą” w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.  16 czerwca  w piątkowy wieczór Anna Maria Jopek & Robert Kubiszyn dali wspaniały koncert  i zachwycili publiczność.

  „Muzyka we mnie – w muzyce ja” – śpiewa pięknie Anna Maria Jopek, bo rzeczywiście muzyka zagościła w niej od najmłodszych lat, w domu rodzinnym. Zdobyła potem solidne wyksztalcenie muzyczne i zakochała się szczególnie w jazzie. Piosenkarka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna – ma na swoim koncie współpracę z takimi gigantami światowego jazzu jak Pat Metheny, Branford Marsalis, Gonzalo Rubalcaba, Makoto Ozone czy Richard Bona. Jest perfekcjonistką, zawsze stawia poprzeczkę wysoko i nieustannie się rozwija, o czym przekonaliśmy się podczas koncertu w muzeum.

  Od wielu lat występuje z Robertem Kubiszynem – jednym z najbardziej wszechstronnych polskich kontrabasistów i gitarzystów basowych, kompozytorem, aranżerem, producentem muzycznym i realizatorem nagrań. Wieloletnia współpraca artystów zaowocowała nagraniem 11 albumów i licznymi koncertami na całym świecie.

  Koncert rozpoczął się dwoma utworami Hildegardy z Bingen – średniowiecznej wizjonerki, mistyczki i uzdrowicielki. Tym akcentem Anna Maria Jopek przywołała już na początku temat odwiecznej walki dobra ze złem, refleksję nad miejscem człowieka w świecie. Wspaniałe było również przypomnienie utworu ludowego, jak powrót do korzeni, prostoty i natury. Wokalistka obdarzona jest nie tylko wyjątkowym głosem, ale także wieloma umiejętnościami przemawiania do widza. Śpiewa o wartości życia, chwytaniu chwili i najpiękniejszych wartościach. Ten koncert długo pozostanie w naszej pamięci.

  Jeszcze raz dziękujemy wspaniałym Artystom oraz wszystkim Gościom XXXIII „Wieczoru z Kulturą” w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

  Fot. Rafał Donica

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE