Więcej
  Strona głównaOrganizacjeBIOWET - globalna marka dbająca o rozwój lokalny

  BIOWET – globalna marka dbająca o rozwój lokalny

  Przedstawiliśmy już Państwu trzy firmy – „Partnerów Strategicznych” wspierających rozwój lokalny poprzez zaangażowanie w Program Grantowy „Działaj Lokalnie”:

  PRIMĘ Sp. z o.o. (https://warka24.pl/po-primo-prima/)

  Bank Spółdzielczy w Warce (https://warka24.pl/bank-spoldzielczy-bankiem-zaangazowanym)

  PRIMĘ 2000 Sp. z o.o. (https://warka24.pl/prima-2000-dziala-globalnie-wspiera-lokalnie).

   

  Dziś rozpoczynamy prezentację kolejnej grupy firm wspierających „Działaj Lokalnie 2013” – biznesowych „Partnerów”, których jest aż 11. Na początek firma z Drwalewa w gminie Chynów – BIOWET DRWALEW S.A.

  Corocznie – od 7 lat, od kiedy realizowany jest ten Program na terenie powiatu grójeckiego angażuje kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lokalnych firm. Pamiętajmy – oni wspierają aktywność społeczną, my jako konsumenci doceniajmy to i wspierajmy rozwój takich firm. W tej edycji „Działaj Lokalnie” m.in. dzięki zaangażowanym społecznie firmom udało się wesprzeć aż 20 bardzo wartościowych lokalnie projektów. Jeśli chcesz się z nimi zapoznać – kliknij tu (http://www.stowarzyszeniewarka.pl/?p=5006).

  Firmy wspierają Program w trzech poziomach – w największym „Partnerzy Strategiczni”, w nieco mniejszym – „Partnerzy” i w jeszcze nieco mniejszym – „Sponsorzy”. Jeśli chcesz poznać wszystkich biznesowych partnerów – kliknij tu (http://www.stowarzyszeniewarka.pl/?page_id=5021).

  04 - Biznesowi Partnerzy - Biowet - Drwalew

  BIOWET Drwalew .S.A. to firma z długoletnią historią i ugruntowaną pozycją na rynku producentów leczniczych produktów weterynaryjnych w Polsce.

  Początki działalności  firmy sięgają 1929 roku jako Wytwórnia Surowic i Preparatów Ziołowych. Od 1994 roku firma funkcjonowała jako przedsiębiorstwo państwowe. W wyniku przekształceń własnościowych w 2001 roku głównym akcjonariuszem spółki zostały Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Sp. z o.o. Od 29 listopada 2010r. dominującym akcjonariuszem Spółki jest firma CENTAMUNE S.L.

  Firma specjalizuje się w produkcji chemioterapeutyków oraz biopreparatów. W ofercie posiada ponadto preparaty witaminowe, witaminowo-mineralne i mineralne. W produkcji preparatów wapniowych i maści zajmuje pierwsze miejsce w kraju.

  Większość produktów jest wytwarzana w warunkach spełniających wymogi GMP – Dobrej Praktyki Wytwarzania gwarantującej produkty wysokiej jakości zgodne z normami Unii Europejskiej oraz WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Od stycznia 2006 roku  firma posiada certyfikat GMP na produkcję form proszkowych (odnowiony w czerwcu 2009r.), od marca 2008r. – na produkcję maści i płynów niejałowych (odnowiony w maju 2011r.), a od marca 2011 również na produkty sterylne i biologiczne.

  Wybudowanie i oddanie do użytku nowoczesnego kompleksu magazynowego oraz nowej kotłowni gazowo-olejowej, modernizacja pomieszczeń produkcyjnych i kontroli jakości, zakup maszyn i urządzeń, wreszcie nabycie od GZF „Polfa” Sp. z o.o. prawa własności znaków towarowych i dokumentacji do wytwarzania 24 weterynaryjnych produktów leczniczych – to inwestycje, dzięki którym BIOWET DRWALEW S.A. w ostatnich latach rozwija działalność, jak najlepiej dostosowując ją do potrzeb lekarzy weterynarii, hodowców i właścicieli zwierząt, a także międzynarodowych standardów produkcji farmaceutyków.

  Posiadając odpowiednie zaplecze technologiczne, kontrolno-badawcze, oraz magazynowe firma świadczy dodatkowo usługi produkcyjne oraz dystrybucyjne na zlecenie odbiorców krajowych i zagranicznych.

   

  Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego BIOWET Spółka Akcyjna

  ul. Grójecka 6, 05-651 Drwalew

  Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny – Bogusław Monczak

  Dyrektor ds. Produkcji – Alina Wolszczak

  Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży – Piotr Zieliński

  Centrala tel/fax 048 664 98 00
  Sekretariat tel/fax 048 664 99 38

  info@biowet-drwalew.pl
  www.biowet-drwalew.pl

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE