Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejSpraw by Twój obiektyw miał moc...

  Spraw by Twój obiektyw miał moc…

  Kto z nas nie robi zdjęć? Komórką, cyfrówką, którą dziś można kupić za 300zł czy jakimś lepszym sprzętem. Kto, z tych, którzy je robią nie uważa, że robi „dobre” zdjęcia? Pewnie nikt 😉 Niestety… tylko pozornie wygląda to optymistycznie gdyż mimo iż mamy w dzisiejszych czasach olbrzymie możliwości dokumentacji w kadrze otaczającej nas codzienności to jednak niewiele osób stara się robić to profesjonalnie, z wykorzystaniem teoretycznej wiedzy a nie tylko intuicji…

  „Dworek na Długiej” realizuje właśnie projekt mający zwiększyć fotograficzną świadomość wśród dzieci i młodzieży z gminy Warka. W pięciu wiejskich szkołach podstawowych – w Michałowie (9.10), Nowej Wsi (10.10), Konarach (16.10), Wrociszewie (17.10) i Ostrołęce (23.10) odbyły się już wstępne, bezpłatne warsztaty fotograficzne. Zdjęcia z jednego z warsztatów zaprezentowane są poniżej. Ostatnie spotkanie w pierwszej części projektu odbędzie się w Warce, w „Dworku na Długiej” 30 października. Uczestniczyć w nim będą dzieci i młodzież z wareckich szkół – PSP1, PSP2 oraz gimnazjum.

  Następnie, w drugim etapie warsztatów po 2-3 osoby z każdej szkoły będą mogły uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach organizowanych w „Dworku” w okresie listopad – kwiecień 2014. Finałem projektu będą wystawy prac uczestników warsztatów organizowane w „Wareckim Tygodniu Fotografii”, który zaplanowany jest na początek czerwca.

  Zajęcia poprowadzi Jarosław Nogal – warczanin, profesjonalny fotograf, który na co dzień pracuje dla największych marek, firm, agencji fotograficznych. Kilka zdjęć autorstwa Jarka można obejrzeć w galerii TU!

   

  Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Młodzi mogą więcej – dajmy im szansę” realizowanego przez „Dworek na Długiej” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

  Warsztaty Nogal 01 Warsztaty Nogal 02 Warsztaty Nogal 03 Warsztaty Nogal 04 Warsztaty Nogal 05

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE