Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRZapraszamy 2 lipca na jedyną w Polsce "Paradę Pułaskiego"!

  Zapraszamy 2 lipca na jedyną w Polsce „Paradę Pułaskiego”!

  W najbliższą niedzielę 2 lipca odbędzie się w Warce Jubileuszowy 10 Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI. Rozpocznie go, jak co roku, jedyna w Polsce „Parada Pułaskiego”.

  „Parada” to wspólny, kolorowy przemarsz z wareckiego rynku do miejsca organizacji pikniku – do Parku na Winiarach przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Wyjście zaplanowane jest na godz. 15:00 ale wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu zapraszamy chwilę wcześniej aby można było odebrać gadżety (m.in. chorągiewki, balony) i ustawić się w odpowiednim miejscu. Jak co roku „Paradę” poprowadzi sam Generał Pułaski wraz ze swoimi przybocznymi żołnierzami oraz Miejska Orkiestra Moderato! Ponadto wezmą w niej udział rekonstruktorzy uczestniczący w Pikniku Vivat Pułaski, grupy zorganizowane tj. pracownicy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, członkowie i sympatycy Klubu Sportowego START Pułaski Warka, Seniorzy, Społecznicy i wszyscy chcący wspólnie świętować ten dzień i wydarzenie. Całość zamykać będą zabytkowe motocykle i amerykańskie auta.

  Jak zawsze nad bezpieczeństwem całości czuwać będzie warecka Policja oraz strażacy z OSP Warka.

  ZAPRASZAMY na PARADĘ PUŁASKIEGO 2 lipca!

  Więcej informacji o pikniku Vivat Pułaski – kliknij tutaj.

  Organizatorami wydarzenia są: Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego (Budżet Obywatelski Mazowsza).

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE