Więcej
  Strona głównaInstytucjeMuzyczne spotkanie z Michalskim i Kaczmarskim

  Muzyczne spotkanie z Michalskim i Kaczmarskim

  28 października na zaproszenie Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej, odbył się koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego, zaśpiewanych z wielką mocą przez Kubę Michalskiego.

  Jacek Kaczmarski pozostanie w historii kultury polskiej, jako jeden z najwybitniejszych poetów XX wieku. Jego przepiękne teksty, zarówno o wydźwięku politycznym, w latach 80-tych głównie antykomunistyczne, ale także poruszające tematy ogólnoludzkie, odnoszące się do religii, wieczności, historii. Michalski nazwał poetę, pieśniarzem swego pokolenia. Poznał tę twórczość wchodząc w dorosłość, doznał fascynacji, i tak już zostało. W programie usłyszeliśmy tak znane utwory jak: „Mury”, „Obławę”, „Sen Katarzyny II” i wiele innych chwytających za serce pieśni barda „Solidarności”. Dla słuchaczy zgromadzonych w sali „Dworku na Długiej”, koncert był ważnym, wspólnym przeżyciem.

  Kuba Michalski – piosenkarz, kompozytor i autor tekstów,  urodził się w 1963 roku. Jest wokalistą i gitarzystą od lat związanym z zespołem „Cotton Cat”, z którym nagrał pięć płyt. Dwukrotnie jego piosenki uzyskiwały wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA. W duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami poświęconymi balladom Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE