Więcej
  Strona głównaInstytucje13 dotacji dla Gminy Warka z Samorządu Mazowsza!

  13 dotacji dla Gminy Warka z Samorządu Mazowsza!

  W dniu 25 maja br. Burmistrz Warki Dariusz Gizka oraz Skarbnik Joanna Fronczek podpisali 13 umów na dofinansowanie zadań w gminie Warka z województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez Wicemarszałka Rafała Rajkowskiego i Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszka Przybytniaka.

  • Jednym z ważniejszych zadań,  na jakie gmina pozyskała wsparcie finansowe jest przebudowa drogi gminnej Wrociszew-Opożdżew. Wysokość otrzymanego dofinansowania na ten cel to 240.000 zł.
  • W ramach programu Mazowsze dla Straży Pożarnych 2023  – gmina podpisała dwie umowy na łączną kwotę 140.000 zł, w tym z przeznaczeniem m.in. na zakup lekkiego samochodu strażackiego dla OSP Konary.
  • Z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców gmina otrzymała również dwie dotacje w łącznej wysokości 30.513 zł z przeznaczeniem na pawilon biurowy dla ROD Winnica 1 oraz remont instalacji wodociągowej dla ROD Winnica Maki.
  • Kolejne otrzymane dofinansowanie  pochodzi z programu Mazowsze dla Zwierząt – wysokość wsparcia to 19.990 zł z przeznaczeniem na chipowanie, kastrację i sterylizację zwierząt.
  • Najwięcej umów bo aż 7 zostało podpisanych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw 2023, w ramach którego gmina otrzymała 70.000 zł. Środki te zostaną wydatkowane na zagospodarowanie stawu wiejskiego w Borowem i Nowej Wsi, zagospodarowanie terenu na cele zatoki postojowej w Podgórzycach, ogrodzenie placu wiejskiego w Ostrówku, budowę oświetlenia energooszczędnego w Budach Michałowskich, w Palczewie i na Winiarach.

  Łączna wysokość dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego to 500.503 zł.

  Urząd Miejski w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE