Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejTrwa rekordowa kwesta w Warce

  Trwa rekordowa kwesta w Warce

  Za nami dwa dni kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na starym wareckim cmentarzu. To jeszcze nie koniec akcji ale już dziś mieszkańcy Warki i osoby odwiedzające groby swoich bliskich na wareckim cmentarzu mogą być dumni. Udało się zebrać 9.432,38zł! To już grubo ponad dwa razy więcej niż rok temu podczas inauguracji kwesty.

  Przypomnijmy, że pierwszym grobem, który udało się dzięki ofiarności społecznej odnowić jest stojący tuż za główną bramą cmentarza grób niezwykle zasłużonego dla Warki księdza Marcelego Ciemniewskiego. Kwota, którą udało się zebrać w zeszłym roku pozwoliła zakończyć proces renowacji jego grobu oraz umożliwiła rozpoczęcie renowacji kolejnych dwóch najstarszych nagrobków – księdza Jana Kantego Maszkowskiego wareckiego proboszcza w latach 1843 –  1853, zmarłego 27 października 1853 r. (w tym roku przypada 160. rocznica śmierci) oraz parafianki Pauliny Hibner zmarłej w roku 1865 w wieku 13 lat. Tegoroczna kwesta, można to już dziś stwierdzić, pozwoli zakończyć rozpoczęte działania i rozpocząć kolejne prace remontowe. Na cmentarzu jest wiele zabytkowych, ponad 100-letnich nagrobków wymagających podjęcia natychmiastowych działań renowacyjnych.

  Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w kwestę. Zachęcamy jednocześnie do udziału w jej ostatnim dniu – w niedzielę, 3 listopada. Podobnie jak w poprzednich dniach na cmentarzu stać będą osoby z identyfikatorami i puszkami do których można będzie wrzucić datki na rzecz renowacji starych zabytkowych nagrobków…

  Społeczny Komitet im. ks. Marcelego Ciemniewskiego na Rzecz Odnowy Nagrobków na Wareckim Starym Cmentarzu

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE