Więcej
  Strona głównaInstytucjeUczniowie wareckiego LO z wizytą w Lublinie i Kozłówce

  Uczniowie wareckiego LO z wizytą w Lublinie i Kozłówce

  6 czerwca 2023 r. w ramach realizacji przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” uczniowie klas I c, I b, I c i III a, pod opieką dyrektor Ewy Karkowskiej, księdza Piotra Jaworskiego oraz wychowawcy klasy I c Janusza Rejncharda, wzięli udział w wycieczce, której program obejmował zwiedzanie Lublina oraz wizytę w Muzeum Zamojskich w Kozłówce.

  Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od spotkania na parkingu z przewodniczką Agnieszką Mikołajczuk, rodowitą „Lubelanką”. Spacerem doszliśmy do dziedzińca Zamku Lubelskiego, z którego weszliśmy do baszty z celami aresztanckimi. Pani przewodnik opowiedziała między innymi o losach więźniów i warunkach panujących w więzieniu. Następnym punktem programu była Kaplica Trójcy Świętej, jeden z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i Europie.

  Po opuszczeniu terenów Zamku przeszliśmy Bramą Grocką na Plac Po Farze i Rynek, który został wytyczony 700 lat temu. Podziwialiśmy architekturę wąskich i urokliwych uliczek i słuchaliśmy interesujących opowieści o wybitnych Polakach mieszkających niegdyś na Starym Mieście. Był także czas na kupienie pamiątek i spróbowanie cebularza. Na koniec naszej wizyty w Lublinie weszliśmy do kościoła i klasztoru oo. Dominikanów oraz Archikatedry oraz przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem na Plac Litewski.

  Następnie udaliśmy się do Kozłówki, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych zespołów pałacowo-parkowych w Polsce. Byliśmy zachwyceni rozmiarem i wyposażeniem pałacu oraz ilością i jakością dzieł i wyposażenia wnętrz. Obejrzeliśmy także magnacką Powozownię z wieloma epokowymi pojazdami, Muzeum Socrealizmu oraz zwiedziliśmy otoczenie kompleksu pałacowego z pięknie zadbanym ogrodem w stylu francuskim, gdzie mogliśmy zobaczyć i dokarmić spacerujące tam pawie.

  LO w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE