Przy podniosłych dźwiękach Hymnu Olimpijskiego, 4 czerwca 2023 r. ponad dwustu małych i większych biegaczy zostało wprowadzonych przez poczet flagowy na murawę stadionu lekkoatletycznego w Warce, by rozpocząć 2 Warecką Olimpiadę Biegową.
Młodzi zawodnicy radośnie wmaszerowali w asyście dorosłych biegaczy z klubu KS Start Pułaski Warka, którym towarzyszyli goście honorowi: znakomita biegaczka Marta Mikołajczyk oraz świeżo upieczony Mistrz Polski na 10 000 metrów – Mateusz Gos. Olimpiadę uroczyście otworzyli: Przewodniczący Rady Miasta Daniel Bugała oraz Dyrektor CeSiR Paweł Maciejewski. Prezes klubu Jacek Winiarczyk powiedział kilka zdań, po czym po kilkuminutowej wspólnej rozgrzewce przystąpiono do niesamowitej rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaka do ósmoklasisty.
Tutaj emocji co niemiara – ekspresyjne wyścigi, spektakularne finisze, niewielkie dramaty, małe łzy i wielkie uśmiechy – zarówno rodziców i małych sportowców. Każdy, kto ukończył zawody otrzymywał pamiątkowy medal i drobną niespodziankę, a zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody, które ufundował sponsor główny firma Vision Express. Po biegach, na bocznym boisku przedstawiciele sponsora przeprowadzali animacje sportowe, w których dzieci mogły również liczyć na niespodziankę od fundatora.
Zawody zostały rozegrane min.: dzięki dotacji Gminy Warka oraz Partnera Olimpiady – Lasy Państwowe, które były reprezentowane przez Panów Jarosława Wróblewskiego i Grzegorza Kacprzyka oraz wsparte przez CeSiR Warka, za co bardzo dziękujemy.
Wyniki:
Przedszkole 3-4 lata – dziewczęta:
1.Oliwia Lewandowska
2.Natalia Kiljańska
3.Joanna Wójtowicz
4.Lena Dobosz
- Alicja Pardak
Przedszkole 3-4 lata – chłopcy:
1.Adam Cieślak
2.Piotr Lesiuk
3.Aleksander Szczepaniak
4.Mikołaj Maciejewski
- Jakub Kłosiewicz
Przedszkole/Zerówka 5-6 lat – dziewczęta:
1.Lena Szwedo
2.Nikola Śpiewak
3.Oliwia Janczur
4.Marysia Domińczak
- Marysia Skulska
Przedszkole/Zerówka 5-6 lat – chłopcy:
1.Aleksander Kowalczyk
2.Stanisław Tuz
3.Kacper Kołtunowicz
4.Karol Kilijański
5.Marcel Kulik
Klasa 1-2 – dziewczęta:
1.Julia Kotlińska PSP Konary
2.Hanna Kowalska PSP Konary
3.Maja Walczak Z-SP Nowa Wieś
4.Michalina Słupek PSP 2 Warka
5.Małgosia Sawicka SP 1 Warka
Klasa 1-2 – chłopcy:
1.Aleksander Szydło PSP 2 Warka
2.Aleksander Bojdziński PSP 2 Warka
3.Jan Bugała SP 1 Warka
4.Dominik Szczepaniak PSP Wrociszew
5.Kuba Maciążek SP 1 Warka
Klasa 3-4 – dziewczęta:
1.Natalia Przybylska SP 1 Warka
2.Anna Galińska PSP 2 Warka
3.Natalia Świder PSP 2 Warka
4.Nadia Branicka SP 1 Warka
- Julia Wąsik SP 1 Warka
Klasa 3-4 – chłopcy:
1.Jan Skulski PSP 2 Warka
2.Ignacy Maciejewski SP 1 Warka
3.Ksawery Wójcik SP 1 Warka
4.Dawid Potrzebowski PSP 2 Warka
5.Filip Szot SP 1 Warka
Klasa 5-6 – dziewczęta:
1.Weronika Galińska PSP 2 Warka
2.Zuzanna Orlik PSP Konary
3.Liliana Kamińska PSP Konary
4.Oliwia Bożek SP 1 Warka
5.Dagmara Chełmińska PSP 2 Warka
Klasa 5-6 – chłopcy:
1.Wiktor Sowa PSP 2 Warka
2.Maksymilian Radzik PSP Konary
3.Piotr Pacholczak PSP Wrociszew
4.Mikołaj Żaboklicki PSP 280 Warszawa
5.Vladislav Makyikch SP 1 Warka
Klasa 7-8 – dziewczęta:
- Aleksandra Luśniewska Z-SP Nowa Wieś
2.Kinga Woźniak SP 1 Warka
3.Julia Skrzypkowska SP 1 Warka
Klasa 7-8 – chłopcy:
1.Wojciech Nędzołek PSP 2 Warka
2.Kacper Kilijański PSP 2 Warka