Więcej
  Strona głównaInstytucjeZawodowo przez Europę z ZS w Warce

  Zawodowo przez Europę z ZS w Warce

  Zagraniczne wojaże uczniów z Obwodowej to już standard jaki oferuje Zespół Szkół w Warce. W tym roku był to kraj znany z makaronów, pizzy i tiramisu.

  Na miesięczny wyjazd do Rimini pozytywny wynik rekrutacji otrzymali uczniowie czwartych klas technikum logistycznego (6 osób), hotelarskiego (12 osób) oraz handlowego (1 osoba). By móc dostać się do grupy szczęśliwców trzeba było mieć nienaganną opinię wychowawcy, wysoką frekwencję, bardzo dobre oceny z przedmiotów zawodowych oraz być komunikatywnym w języku angielskim.

  Uczniowie technikum hotelarskiego mieli okazję pracować w renomowanych hotelach w Rimini, gdzie poznali tajniki obsługi gości oraz organizacji pracy w branży hotelarskiej, poszerzyć swoje umiejętności zawodowe oraz nabyć cenne praktyczne umiejętności.

  Uczeń technikum handlowego miał natomiast okazję zapoznać się z lokalnym rynkiem, prowadzeniem sklepu i zrozumiał jaki wyglądają włoskie realia obsługi klienta, którym w większości przypadków jest turysta.

  Uczniowie technikum logistycznego poznali funkcjonowanie miejscowych firm magazynowo -produkcyjnych oraz zdobyli praktyczne umiejętności związane z obsługą i organizacją procesów logistycznych.

  W ramach programu Erasmus+ młodzież miała również okazję zwiedzić niektóre z najważniejszych miejsc we Włoszech. Odwiedzili malownicze San Marino, gdzie podziwiali piękne widoki i poznali historię powstania tego niezależnego państwa. Kolejnym punktem ich wycieczki była Florencja – stolica Toskanii – miasto sztuki, zabytków i kultury. Uczniów zachwycały słynne dzieła sztuki, takie jak David Michelangela, katedra Santa Maria Novella czy Baptysterium.

  Oczywiście, głównym miejscem pobytu uczniów było samo Rimini. To urokliwe miasto słynie z pięknych plaż oraz bogatego w historię starego miasta, którego początki sięgają 268 roku p.n.e. Zachwyca tam najstarszy na świecie most Tyberiusza, zbudowany w latach 14–21 n.e. i pełniący swoją funkcję do dzisiaj, Świątynia Malatestów – uważana za jedną z najpiękniejszych renesansowych budowli we Włoszech, niewielka, a jakże malownicza stara rybacka wioska San Giuliano, Łuk Augusta wzniesiony w 27 p.n.e. z polecenia Oktawiana Augusta, Amfiteatr Rimini i wiele innych zabytków.

  Po miesiącu pełnym wrażeń wszyscy wrócili szczęśliwi, z głowami pełnymi cudownych wspomnień i bagażem nowych doświadczeń.

  Projekt „Zawodowo przez Europę” corocznie finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

  Obecnie trwają już przygotowania do wyjazdu dla następnych klas technikum, ale dokąd on będzie niech na razie pozostanie tajemnicą.

  Izabela Podworska – ZS Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE