Więcej
  Strona głównaInstytucjeWareccy licealiści spacerkiem po Krakowie

  Wareccy licealiści spacerkiem po Krakowie

  W dniach 29 – 31 maja 2023 r. uczniowie klas IC, IIA, IIIA, IIIB LO im. Piotra Wysockiego w Warce, razem 44 osoby wraz z opiekunami: Teresą Ciak, Iwoną Masiewicz, Stanisławem Podlaskiem odbyli wycieczkę do Krakowa, Wadowic i Ojcowskiego Parku Narodowego. Okazało się, że pogodę zamówiliśmy na piątkę: temperatura około 21-25 stopni. Oczywiście bez deszczu, słonecznie. Program wycieczki był bardzo bogaty, a więc po trzech dniach chodzenia wszyscy odczuwali w mięśniach i kościach, trudy pokonanych kilometrów. Obejrzeliśmy Cmentarz Rakowicki, Kopiec Kościuszki, Rynek Starego Miasta, Wadowice – miasto rodzinne Jana Pawła II (a także wielkiej śpiewaczki operowej Ady Sari) i piękny Park Ojcowski, a tam: Grotę Łokietka, Dolinę Prądnika, Maczugę Herkulesa i Zamek na Pieskowej Skale.

  Bardzo dużą atrakcją okazał się Park Wodny w Krakowie. Warunki mieszkaniowe wspaniałe – centrum Krakowa, jedzenie bardzo smaczne. Nic dziwnego, że we wspaniałych humorach wróciliśmy do Warki w godzinach wieczornych. Jesteśmy również wdzięczni, że skorzystaliśmy z dofinansowania z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, co obniżyło koszty o 35%. Wszystkim życzymy tak udanych wycieczek i zachęcamy do integracji i poznawania piękna naszego kraju.

  LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE