Więcej
  Strona głównaWiadomościOpel Insignia - nowa broń policji do walki z piratami drogowymi

  Opel Insignia – nowa broń policji do walki z piratami drogowymi

  Stróże prawa z województwa mazowieckiego powiększyli swój arsenał służący do walki z piratami drogowymi.  Policjanci z Mazowsza otrzymali właśnie nowe pojazdy, które mają posłużyć im do walki z kierowcami mającymi tendencję do przekraczania dozwolonej prędkości.

  Opel Insignia, to nowy samochód który będzie pełnił służbę w „drogówce”. Auta te wesprą komendy wojewódzkie w walce z piratami drogowymi. Silnik o mocy 222 KM, prędkość maksymalna 240 km/h, osiąganie prędkości 100km/h w nieco ponad 7,5 sekundy, a także wbudowane wideorejestratory – tak prezentuje się nowy nabytek policji z Mazowsza. Na razie w województwie mazowieckim pojawiły się trzy nieoznakowane radiowozy. Pełnią one służbę w północnej części województwa. Jednak kolejne ople insignia sukcesywnie będą trafiały do pozostałych komend.  Wkrótce dwa nieoznakowane radiowozy opel insignia trafią do Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Będą one monitorowały drogi okręgu podlegające pod radomską komendę. W niedługim czasie kolejne trzy radiowozy mają zawitać do radomskiej policji.

  Łącznie 75 nieoznakowanych radiowozów marki opel insignia ma trafić do komend wojewódzkich z całej Polski. Ich zakup jest możliwy dzięki środkom pochodzącym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu – Infrastruktura i Środowisko. Policjanci twierdzą, że wreszcie zostali wyposażeni w sprzęt umożliwiający im skuteczną walkę z kierowcami, których zamiłowanie do dużych prędkości rodziło poważne zagrożenie na drogach.

  Dotychczas odbicie czarnego opla vectry w przednim lusterku samochodowym powodowało u kierowców podwyższone ciśnienie. Teraz era opla vectry powoli się kończy, a nastaje czas jej młodszego brata – opla insigni, który to ma być skutecznym batem mazowieckich mundurowych na piratów drogowych.

  źródło informacji & zdjęcia: KWP Radom

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE