Więcej
  Strona głównaInstytucjeSeniorzy łączą się z kulturą

  Seniorzy łączą się z kulturą

  Połącz się kulturą. Takie wyzwanie Stowarzyszenie W.A.R.K.A. postawiło seniorom powiatu grójeckiego. Przeczytajcie nad czym pracowali przedstawiciele grup senioralnych podczas wakacyjnego wspólnego warsztatu.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. rozpoczęło realizację nowego projektu z seniorami. 7 lipca odbył się warsztat „Łączymy pokolenia” w Mirabelkowym Zaciszu – jednym z obiektów na Szlaku Jabłkowym. Było to spotkanie 37 seniorów z grup senioralnych z terenu powiatu grójeckiego o tym jak włączać do działań inne grupy wiekowe ze swojej społeczności. Spotkanie pod przewodnictwem doświadczonej trenerki i facylitatorki – Oli Chodasz było pełne energii, ćwiczeń ruchowych, dramowych i dzielenia się doświadczeniem.

  Seniorzy zmierzyli się z tym co działa we współpracy, jak planować spotkania, jak zadbać o ich różnorodność i utrzymać do końca energię grupy. Nie zabrakło odgrywania ról- wcielania się w nastolatka, seniora, przedstawiciela instytucji. Seniorzy ćwiczyli i ciało i umysł. Przez chwilę byli odbiciem w lustrze, ale i papużką która powtarzała ruch drugiej osoby. Po co to wszystko? By docenić współpracę, odkrywanie i podążanie za ludźmi, ale też doceniać siebie nawzajem. Po takim otwarciu seniorzy, mogą ruszać do kolejnego działania, jakim jest przygotowanie międzypokoleniowych inicjatyw.

  Międzypokoleniowe Inicjatywy będą to trzy oddolne przedsięwzięcia tworzone przez grupy senioralne łączące pokolenia. Seniorzy przygotują różnego rodzaju warsztaty, spotkania, czy inscenizacje itp. Sednem realizacji inicjatywy będzie przełamywanie barier pokoleniowych. Realizowane będą już od połowy sierpnia do końca października. Zachęcamy do śledzenia dalszych działań seniorów.

  Zadanie publiczne pn. Połącz się kulturą- Międzypokoleniowe Inicjatywy Seniorów dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Koordynatorka projektu: Agnieszka Łeszczyńska

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE