Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejHistoryczny I Warka Country Festival WARKANTRY za nami...

  Historyczny I Warka Country Festival WARKANTRY za nami…

  Za nami pierwsza edycja Warka Country Festival WARKANTRY, który odbył się w dniach 12-13 sierpnia na plaży „Wareckie Malibu”. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło mieszkańców miasta oraz miłośników muzyki country z różnych zakątków regionu i kraju, tworząc wyjątkową atmosferę.

  W sobotnie popołudnia jako pierwszy na scenie pojawił się młody zespół KAYMAKI. Swoją edukację muzyczną rozpoczęli w Kuźni Artystycznej działającej przy radomskim Amfiteatrze. Młodzi artyści w swoim repertuarze mieli wiele znanych i lubianych utworów w rockowym stylu. Ich energetyczna muzyka wprowadziła uczestników w festiwalowy klimat.

  Po tym koncercie na scenie pojawili się prowadzący Marysia i Tomek – wareccy countrowcy z zespołu Pionierzy. To oni przez cały czas trwania festiwalu zapowiadali zespoły i przytaczali anegdoty ze świata country.

  Następnie na scenie zaprezentował się Piotr Bułas z zespołem GARAGE FOLKS. To artyści, którzy w swoich utworach przenoszą tradycje amerykańskiego bluegrassu na polską scenę muzyczną, łącząc je z rodzimym duchem i pasją. To był bardzo żywiołowy i energetyczny koncert, który porwał publiczność i zachęcił do zabawy.

  Zaraz po zakończeniu koncertu Garage Folks na scenie pojawili się organizatorzy festiwalu: przedstawiciel Samorządu Warki – Wiceburmistrz Teresa Knyzio, Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba oraz Prezes Stowarzyszenia „Cafe Jazz Festival” – Mirosław Kalinin. Wszyscy podkreślali dobrą współpracę, która przy wsparciu środków z Samorządu Mazowsza zaowocowała organizacją tak ciekawego i oryginalnego wydarzenia, które być może stanie się warecką muzyczną tradycją.

  Zwieńczeniem pierwszego dnia festiwalu WARKANTRY był występ Alicji Boncol z zespołem KOALICJA. Artystka to prawdziwa gwiazda polskiej sceny country. Swoją karierę rozpoczęła od zdobycia tytułu „Wokalistki Country” w plebiscycie tygodnika „Dyliżans”. Wielokrotnie występowała na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie. Koncertowała nie tylko w Polsce, ale i za granicami naszego kraju. To wokalistka o pięknym głosie i niesamowitej energii. Koncert przyciągnął wielu mieszkańców i miłośników country pozostawiając po sobie niezapomniane wrażenia.

  Kolejny, drugi dzień festiwalu otworzył koncert zespołu ALABAMA BAND. Zagrali oni kawałki pochodzące zarówno z nowego nurtu muzyki country ale i znane i lubiane szlagiery. Dużym atutem ich występu było trzech śpiewających gitarzystów oraz dynamiczny, taneczny repertuar – idealny na tego typu imprezy. Po tak gorącym początku nadszedł czas na kolejny koncert.

  Jako następni na scenie zaprezentowali się wareccy countrowcy i jednocześnie prowadzący festiwal, czyli Marysia i Tomek Iwanowscy z zespołu PIONIERZY. To duet małżeński grający muzykę American Folk i Bluegrass. Zaprezentowali tradycyjne, stare utwory ludowe pochodzenia angielskiego, szkockiego, walijskiego i irlandzkiego, które wraz z imigrantami dotarły do Ameryki Północnej. Pionierzy podobnie jak starzy osadnicy poza śpiewaniem grali wyłącznie na instrumentach akustycznych. Majka na gitarze a Tomek poza gitaró również na bandżo, mandolinie i harmonijce ustnej.

  Na zakończenie muzycznej podróży w stylu country wystąpił Zbigniew Hofman i zespół BABSZTYL. To znany zespół nie tylko wśród wielbicieli tego nurtu muzyki. Muzycy reprezentują mieszankę stylów folk, country, pop oraz rock. Z przerwami grają ponad 45 lat, stale udowadniając, że ich twórczość nie traci popularności, mimo zmieniającego się świata i przemijającego czasu oraz mody. Ich energetyczna muzyka zachwyciła i porwała publiczność, tworząc wyjątkowy klimat podczas festiwalu. To było piękne zwieńczenie tej dwudniowej imprezy.

  Organizatorzy “Warkantry”:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka
  • Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
  • Stowarzyszenie „Cafe Jazz Fesitival”
  • ZUK w Warce Sp. z o.o.
  • No1 Eventy

  Wydarzenie było współorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  Festiwal był częścią wydarzenia – ZLOT CARAVANINGOWY WARKANTRY – WARKA 11-14.08.2023.

  Foto 12.08 (sobota) – Dworek na Długiej

  Foto 13.08 (niedziela) – Rafał Donica / Blade Photo

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE