Więcej
  Strona głównaBlogiTanga i walce zabrzmiały w parku

  Tanga i walce zabrzmiały w parku

  W niedzielne popołudnie 20 sierpnia na małej scenie w parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, w ramach koncertu z cyklu „Letnia strefa muzyki ” zaprezentował się duet akordeonowy – Natalia Kowalska i Paweł Irzyk.

  Młodzi artyści pokazali kunszt z jakim spotykamy się nieczęsto. Zaproponowali niezwykle bogaty i różnorodny program, w którym znalazły się znane przepiękne tanga Astora Piazzolli, wybór polskich tang z okresu międzywojennego, najpopularniejszy francuski walc „sous le ciel de Paris’’, klimatyczny jazzowy standard „autumm leaves’’ oraz dla zróżnicowania charakterów „Taniec hiszpański’’ Enrique Granadosa.  Koncert okazał się spektaklem muzycznym, a artyści wydobyli z instrumentów całą paletę możliwości brzmieniowych, prezentując bardzo zróżnicowany repertuar. Było widać i czuć, że to muzycy, którzy grają z pasją.

  Ten ekspresyjny koncert w wykonaniu wspaniałego duetu urzekł publiczność, co potwierdziły gromkie oklaski. Dziękujemy artystom, to było godne uwagi wydarzenie.

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE