Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRŚwięto Warki już 9 września!

  Święto Warki już 9 września!

  9 września 2023 r. na placu targowym w Warce odbędzie się coroczna impreza „Święto Warki”. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej estrady: Enej, Mig, Biała Armia grająca hity zespołu Bajm oraz Maciej Smoliński.

  Program wydarzenia:

  11:00 – 14:00 – Dzień Otwarty w Browarze

  15:30 – Animacje dla dzieci z ABC DZIECKA, występy Hula Hoop grupy Kariny Grzelewskiej
  16:30 – Koncert Maciej Smoliński
  17:30 – Oficjalne otwarcie Święta Warki
  17:40 – Koncert MIG
  19:00 – Koncert BIAŁA ARMIA
  20:00 – Konkursy z nagrodami
  20:30 – Koncert ENEJ
  22:00 – Pokaz sztucznych ogni
  22:15 – Zabawa z DJ-em MAĆKIEM TOMCZYKIEM
  24:00 – Zakończenie

  Atrakcje dodatkowe: wesołe miasteczko (od godz. 14:00), ogródki grillowe i piwne oraz kramy z różnościami.

  Organizatorami wydarzenia są:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka,
  • Centrum Sportu i Rekreacji,
  • Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”,
  • Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o.

  Wydarzenie współorganizowane jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Grupę Żywiec S. A. Browar w Warce oraz No1 Eventy.

  Wydarzenie jest częścią projektu „Powiat Grójecki – Stolica Kultury Mazowsza”

  Na scenie zobaczymy:

  ENEJ – to polski zespół rockowo – folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy. Przełomem w karierze grupy Enej okazało się zwycięstwo w 2011 roku w programie Must Be The Music – Tylko Muzyka. Wygrana otworzyła zespołowi wiele furtek, a także dała możliwość słuchaczom i słuchaczkom na zapoznanie się z twórczością Eneja (w 2011 roku singiel „Radio Hello” podbił serca odbiorców i odbiorczyń i zdobywał szczyty list przebojów w największych rozgłośniach radiowych w Polsce i na Ukrainie). Od 2011 roku również pojawiają się regularnie na największych festiwalach i koncertach w kraju. Zespół Enej ma na swoim koncie wiele singli, które podbiły serca słuchaczek i słuchaczy, a także listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce (i nie tylko). Do przebojów, które mimo upływu czasu nadal królują na listach przebojów w radiach, należą m.in. „Radio Hello”, „Tak smakuje życie”, „Lili”, „Symetryczno-Liryczna” czy „Kamień z napisem LOVE” oraz „Skrzydlate ręce”. Ostatni z wymienionych utworów – „Skrzydlate ręce” został wydany w 2012 roku. Dzięki niemu formacja zdobyła wiele prestiżowych nagród – choćby „Superpremiery”, Eska Music Awards 2012, a także została uznana Przebojem Lata i Przebojem Roku 2012 w plebiscycie RMF FM. A płyta, na której znalazły się „Skrzydlate Ręce”, czyli „Folkhorod”, uzyskał status potrójnej platynowej płyty.
  W 2021 roku zespół wydał album kompilacyjny „Idealny sen”. Ta płyta jest swoistym podsumowaniem dotychczasowego dorobku grupy. Na liście utworów znajdują się znane piosenki w nowych kompozycjach, jak również kilka zupełnie nowych kawałków. Cała płyta jest spójna, a z każdej nuty płynie niesamowita energia.

  MIG –tworzy czwórka rodzeństwa Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy. Grupa pochodzi z miejscowości Pruszkowo k. Płońska. Zespół powstał w 2000 roku, wtedy ukazał się pierwsza autorska piosenka „Czy to prawda”. W większości autorem słów i muzyki jest wokalista Marek. Utwory takie jak „Miód malina”, „Nie ma mocnych na Mariolę”, „Słodka wariatka”, „Ona jedyna” czy „Będę przy Tobie” zdecydowanie namieszały na rynku muzycznym osiągając w sumie ponad 600 mln odsłon na profilu zespołu w kanale YouTobe, zdobywając tym samym platynowe, złote i srebrne płyty. Formacja obecnie cały czas koncertuje. Występy zespołu można było już podziwiać m.in. w takich miejscach jak Sala Kongresowa Stadion Narodowy, Sylwestrowa Moc Przebojów czy Sylwester Marzeń. W Polsce grupa przemierza setki tysięcy kilometrów by spotkać się ze swoimi fanami.

  BIAŁA ARMIA – Zespół tworzy siedmiu muzyków, wykonując największe hity zespołu Bajm. Biała Armia jest laureatem Europejskiego Festiwalu Coverów Gwiazd w Kamiennej Górze. Wokalistką zespołu jest Marzena Pitula. Artystka była laureatką show „Droga do gwiazd”. Swój głos kształciła m.in. u Elżbiety Zapendowskiej. Zobaczyć ją można było również w programach „Pytanie na śniadanie” oraz „Kawa czy herbata”. Marzenie towarzyszą doświadczeni instrumentaliści. Cały skład posiada około 20-letnią praktykę muzyczną, działa ze znanymi osobistościami branży, często występuje wspólnie z polskimi gwiazdami. Ekipa jest organizatorem corocznej Muzycznej Kuźni, a także akcji Największy Zespół Rockowy.

  MACIEJ SMOLIŃSKI – prezenter telewizyjny, konferansjer, absolwent dziennikarstwa. Jedna z głównych twarzy stacji Polo TV, z którą związany jest od 2011 roku. Trafił tam za sprawą zorganizowanych przez kanał castingów.  Dziennikarz Polo TV od kilku lat próbuje sił jako wokalista. Nie jest członkiem żadnego zespołu, a piosenki nagrywa jako solowy wokalista. Maciej wykreował wiele znanych utworów, m.in.: „Na rudo”, „Tak pięknie jest”, „Ile bym dał”, „Moje serce”, „Dobra pora” czy „Zakochaj się we mnie”.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE