Więcej
  Strona głównaInstytucjeKadra CKZiU w Nowej Wsi doskonaliła się na Gran Canarii

  Kadra CKZiU w Nowej Wsi doskonaliła się na Gran Canarii

  Jedenaścioro nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od 15 do 29 lipca 2023 r. uczestniczyło w projekcie pt.: „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” finansowanym ze środków Programu Erasmus+ realizowanym na Gran Canarii – pięknej wyspie na Oceanie Atlantyckim. Podstawowym celem projektu było doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Nauczyciele uczestniczyli w zajęciach tematycznych:Cultural Diversity and Intercultural Classroom Management”, „Happy Teachers for a Happy School: Introduction to Mindfulness and Positive Education”, „Insights and understanding of vet education in Spain”, „Educational Coaching Tools”. Celem tych zajęć było przybliżenie różnorodnych technik pracy dydaktycznej, zwiększających efektywność działań podejmowanych przez polskich nauczycieli, zgodnie z priorytetami edukacyjnymi Unii Europejskiej.

  Sun Dreams Global – organizacja przyjmująca grupę w Maspalomas na południu wyspy – zadbała o komfort pobytu uczestników programu w hotelu Green Field. Dodatkowym atutem szkolenia była możliwość poznania historii, kultury i przyrody Gran Canarii podczas zaplanowanych wycieczek.

  W pierwszym tygodniu pobytu na Gran Canarii uczestnicy projektu poznali fascynującą przyrodę tego miejsca. W czwartek 20 lipca nauczyciele wzięli udział w wyprawie do centrum wyspy. Celem wycieczki było Roque Nublo – ogromny, naturalny monolit, położony nieopodal miasta Tejeda. Tam wzrok cieszyły wspaniałe widoki górskich zboczy porośniętych egzotyczną roślinnością oraz spektakularny zachód słońca. Po zapadnięciu zmroku zebrani uczestniczyli w sesji astronomicznej na jednym z najbardziej rozgwieżdżonych nieb Wysp Kanaryjskich.

  22 lipca przyszedł czas na rejs, którego celem było poszukiwanie delfinów oraz zwiedzanie miasteczka Puerto de Mogán, położonego na zboczach gór tuż nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Nie bez przyczyny mówi się, że podróże kształcą. Dzięki tym wycieczkom uczestnicy projektu poznali przyrodę Gran Canarii, urzekającą swymi kontrastami, niezwykłymi okazami flory, a także pełną hiszpańskiego temperamentu.

  Jednak najważniejszym aspektem wyjazdu był udział w zajęciach językowych, który pozwolił na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Nie zabrakło okazji do ćwiczeń praktycznych w różnych, codziennych sytuacjach komunikacyjnych – w sklepie, w restauracji, w komunikacji publicznej.

  Dzięki udziałowi w zajęciach tematycznych uczestnicy projektu poznali wiele nowych, wartościowych narzędzi edukacyjnych, optymalizujących pracę w szkole. Niezwykle cennym elementem projektu była możliwość spotkania się z kolegami z branży z całej Polski i wymiana doświadczeń.

  28 lipca 2023 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, potwierdzające udział w szkoleniu. Ze wzruszeniem pracownicy CKZiU w Nowej Wsi pożegnali Aidę, Sylvię, Carlę, Oliviera, Dinę – przedstawicieli Sun Dreams Global. Należą się im wyrazy wdzięczności za profesjonalizm, rzetelność i opiekuńczość. Dzięki ich zaangażowaniu uczestnicy wrócili z Gran Canarii bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności.

  Ewa Malowaniec – CKZiU Nowa Wieś

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE