-4.5 C
Warka
sobota, 2 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeZłoty Wiek i Tęcza dbają o zielone płuca Warki

  Złoty Wiek i Tęcza dbają o zielone płuca Warki

  Parkowa infrastruktura pięknieje za sprawą seniorów z Klubu Złotego Wieku w Warce. To część projektu w ramach programu „Mazowsze Lokalnie”.

  Wybór miejsca jest nieprzypadkowy. – Park i jego otoczenie jest miejscem idealnym dla seniorów. Korzystamy z niego podczas spacerów i spotkań, dlatego zależy nam, aby był piękny i zadbany – mówi Zbigniew Sabała, przewodniczący Klubu.

  Wareccy seniorzy wzięli więc sprawy w swoje ręce. Najpierw przy wsparciu Stowarzyszenia W.A.R.K.A. przygotowali z sukcesem projekt. W połowie sierpnia zaś ruszyli do prac renowacyjnych i porządkowych. Oczyścili i odmalowali parkową altanę, wokół której posadzili nowe rośliny, a ponadto odnowili przyrządy do ćwiczeń w parkowej „Strefie zdrowia i relaksu”.

  – Jako Ambasador programu „Mazowsze Lokalnie” z dumą i uznaniem patrzymy na pracę seniorów na rzecz dobra wspólnego, jakim jest winiarski park. Pokazali, że każdy powinien i może dbać o swoje najbliższe otoczenie – mówi Agnieszka Łeszczyńska, koordynatorka działań senioralnych w Stowarzyszeniu W.A.R.K.A.

  Sierpniowe prace to pierwsza część aktywności na rzecz zielonych płuc Warki. Po wakacyjnej przerwie seniorzy z Klubu Złotego Wieku zyskają wsparcie podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”. W planach kontynuacja działań porządkowych oraz posadzenie pamiątkowego dębu.

  Zadanie pn. „Złoty Wiek i Tęcza dbają o zielone płuca Warki” realizowane jest przez grupę nieformalną Klub Seniora Złoty Wiek Warka przy wsparciu Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Projekt dofinansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze Lokalnie”.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE