Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej11 Kwesta na wareckich cmentarzach 1 i 2 listopada

  11 Kwesta na wareckich cmentarzach 1 i 2 listopada

  W ciągu 10 lat działalności Społecznego Komitetu oraz wsparciu i ofiarności ludzi dobrej woli udało się uratować przed zniszczeniem 20 nagrobków i płyt nagrobnych (razem 24 obiekty). Nadal jednak wiele zabytkowych nagrobków wymaga pilnej renowacji i od troski naszego pokolenia zależy, ile z nich zostanie jeszcze uratowanych.

  Coroczne wspieranie Kwesty przez mieszkańców Warki świadczy o uznaniu i potrzebie ratowania lokalnego dziedzictwa kulturowego. Należy podziękować wszystkim, którzy chętnie wspierają działania Społecznego Komitetu poprzez datki wrzucane do puszek jak i dużej liczbie wolontariuszy, którzy przez dwa dni kwestują na obu wareckich cmentarzach. Pomimo tego, że na nowym cmentarzu na Winiarach nie ma jeszcze grobów zabytkowych, to te które znajdują się na cmentarzu „starym” są zabytkami całej Warki.

  Po raz pierwszy kwesta odbędzie się bez jej pomysłodawcy, założyciela Społecznego Komitetu i jego przewodniczącego śp. Andrzeja Guta. Komitet podjął decyzję o kontynuowaniu Jego dzieła, któremu oddał On wiele swego życia i serca.

  11. Kwesta odbędzie się w dniach 1 i 2 listopada 2023 r. w godz. 8.00-16.00 na obydwu wareckich cmentarzach. Społeczny Komitet zachęca do wsparcia tej inicjatywy.

  Społeczny Komitet zachęca również do pomocy poprzez kwestowanie. Każdy, kto chciałby pomóc w takiej formie proszony jest o kontakt do Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” – tel. +48 6672270, 793800142, dworek@dworek.warka.pl. Dyżur trwa 2 godziny.

  Społeczny Komitet im. Ks. M. Ciemniewskiego…

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE