Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWielki powrót szachowej ligi!

  Wielki powrót szachowej ligi!

  20 października zostały zainaugurowane rozgrywki w II Powiatowej Międzyszkolnej Lidze Szachowej, której współorganizatorami oprócz Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce są Grójecki Ośrodek Kultury oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mogielnicy. Pierwszym gospodarzem zawodów była niezawodna Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Nowickiego w Konarach, gdzie, jak zawsze, organizacja dopięta jest na ostatni guzik, poczynając od udekorowanej specjalnie na Ligę przestronnej sali gry, a kończąc na idealnym poczęstunku dla wszystkich uczestników w postaci pizzy.

  Wszystkie biorące udział w poprzednim sezonie ligowym szkoły, przystąpiły ponowie do rozgrywek, a oprócz nich pojawiły się trzy nowe placówki. Łącznie w lidze bierze już udział aż 14 szkół podstawowych, z czego aż 6 z Gminy Warka – Konary, Ostrołęka, Nowa Wieś, Wrociszew oraz obydwie szkoły z Warki. System rozgrywek wygląda identycznie jak w poprzednim sezonie. W pierwszej fazie Ligi rozegranych zostanie 5 turniejów indywidualnych. Po zakończeniu tego etapu, 4 najlepsze placówki spotkają się w Finale Ligi, który w tym roku odbędzie się w „Dworku na Długiej” w Warce.

  W turnieju w Konarach najlepsza okazała się debiutująca w lidze reprezentacja PSP w Belsku Dużym, która z piętnastoma punktami pewnie zwyciężyła w zawodach. Drudzy finiszowali szachiści z PSP w Lipiu, inkasując 13.5 punktu. Na miejscu trzecim z dwunastoma oczkami zameldowały się aż 3 szkoły: PSP nr 2 w Grójcu, PSP w Lesznowoli oraz PSP w Konarach. Indywidualnie najlepszy był Wojciech Łoboda (PSP Belsk Duży) z kompletem pięciu punktów. Drugie miejsce z wynikiem 4.5 pkt zajął Wojciech Olejko (PSP Nowe Miasto nad Pilicą), a podium zamknęła Hanna Łoboda (PSP Belsk Duży) z wynikiem 4.5 pkt.

  Drugi zjazd Ligi odbędzie się 17 listopada w PSP nr 2 w Mogielnicy.

  Szkoły biorące udział w lidze: SP nr 1 w Warce, PSP nr 2 w Warce, ZS-P w Nowej Wsi, PSP w Konarach, PSP w Ostrołęce, PSP we Wrociszewie, PSP nr 1 w Grójcu, PSP Nr 2 w Grójcu, PSP w Bikówku, PSP nr 2 w Mogielnicy, PSP w Lipiu, PSP w Lesznowoli, PSP w Belsku Dużym, PSP w Nowym Mieście nad Pilicą.

  Koordynator Ligi – Adam Lasota

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE