Więcej
  Strona głównaInstytucjeWizyta Przyjaciół z Mościsk w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi

  Wizyta Przyjaciół z Mościsk w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi

  W kwietniu 2018 roku podpisaliśmy porozumienie o współpracy z polską szkołą w Mościskach, obwód Lwowski. Jest to jedna z 6 polskich szkół działających na terenie Ukrainy. Wojna pokrzyżowała nam wiele planów związanych z tą współpracą, ale nie powstrzymała naszych Przyjaciół z Ogólnokształcącej Szkoły Średniej nr 3 im. Królowej Jadwigi w Mościskach do odwiedzenia nas podczas obchodów stulecia Naszej Szkoły.

  W dniach 6-8 października dziesięcioosobowa delegacja, z Dyrektor Teresą Teterycz na czele, miała możliwość nie tylko uczestniczyć w samej uroczystości, ale również zwiedzić Warkę oraz wziąć udział w warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Animator” w Laskach. Wspólne posiłki, śpiew i rozmowy, ale przede wszystkim mocno patriotyczne akcenty wizyty dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń. Jesteśmy dumni, że poza granicami naszego kraju mamy tak wspaniałych rodaków krzewiących tradycję i kulturę Polski.

  Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w wizytę naszych gości.

  ZS-P w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE