Więcej
  Strona głównaInstytucjeŚwięto jabłka w Ostrołęce

  Święto jabłka w Ostrołęce

  28 września co roku obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka. W tym dniu promowany jest najpowszechniejszy owoc na świecie, jakim jest jabłko. Organizowane są z tej okazji różnorodne imprezy, akcje edukacyjne i kampanie promocyjne, aby zwiększyć świadomość ludzi na temat korzyści zdrowotnych płynących z jedzenia jabłek oraz ich ogromnej roli, jaką pełnią w naszej diecie. Jabłka są ważnym elementem zdrowej diety, ponieważ są bogate w błonnik, witaminy i składniki odżywcze. Pojawiają się też w kulturze, sztuce i historii wielu krajów z całego świata.

  W tym roku 29 września społeczność szkoły w Ostrołęce obchodziła Światowy Dzień Jabłka. Uczniowie klas 1-3 oraz dwóch grup przedszkolnych smakowali i rozpoznawali różne odmiany jabłek. Poznawali walory jabłek różnymi zmysłami. Następnie każda grupa piekła ciasteczka z jabłkami. Dzieci w oddziałach przedszkolnych samodzielnie wyciskały sok z jabłek oraz wykonywały prace plastyczne na temat jabłka. Na ten dzień została przygotowana specjalna gazetka. Dzień zakończył się wspólną degustacją przygotowanych przetworów jabłkowych. Rodzice chętnie włączyli się w akcję, dostarczając do szkoły pyszne jabłka, za co jesteśmy im niezwykle wdzięczni.

  PSP Ostrołęka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE