Więcej

  Seniorzy na medal

  24 października w Hali Sportowej CeSiR odbyła się III Olimpiada „Seniorzy na medal” organizowana w ramach projektu Działaj Lokalnie przez UTW Warka.

  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce w tym roku został Laureatem w konkursie organizowanym przez ODL Stowarzyszenie W.A.R.K.A. „Działaj Lokalnie 2023” i otrzymał dofinansowanie na realizację projektu „Seniorzy na Medal”. Wnioskodawcą było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, a realizatorem działający w CeSiR UTW Warka.

  Już od lipca pod okiem koordynatorki Projektu Grażyny Jagiełło seniorzy z zaangażowaniem rozpoczęli przygotowania do III Olimpiady Seniora skierowanej do wszystkich grup senioralnych działających na terenie powiatu grójeckiego. W ramach cyklu spotkań UTW opracował plan zmagań, regulamin zawodów, przebieg konkurencji dostosowany do możliwości fizycznych osób starszych, hasła i okrzyki zagrzewające do „boju”, tekst ślubowania, pakiety startowe, poczęstunek. Prac było co nie miara, ale wszystkie obowiązki udało się podzielić, rozplanować i skrupulatnie realizować.

  24 października nadszedł upragniony dzień! Na hali sportowej CeSiR zjawiło się 13 grup senioralnych gotowych do zmagań sportowych: Klub Emeryta „Pełnia życia” z Chynowa, „Słodkie Babeczki” z Watraszewa, Jesieniecki Klub Seniora „Złota Jesień”, Klub Seniora POKUSA z Jasieńca, Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” z Nowej Wsi, Grupa Seniora SPA z Bończy, Klub Senior+ „Młodzi Duchem” z Michalczewa, Warecki Klub Seniora „Radość z Życia”, Klub Seniora „Złota Reneta” z Ostrołęki, Klub Seniora „Kwitnąca Jabłoń” z Konar, Klub Senior+ „Starówka” ze Starej Warki, Klub Seniora z Lasek i gospodarze Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce. Podczas imprezy w ramach integracji międzypokoleniowej gościliśmy również kl. VI z SP nr 1 w Warce z wych. Agnieszką Skrzypczak, która wspomagała organizatorów podczas realizacji zawodów sportowych.

  Na początek uroczystego otwarcia olimpiady dokonał Burmistrza Warki Dariusz Gizka. Następnie każda z grup zaprezentowała swój okrzyk bojowy i obyło się uroczyste ślubowanie, które poprowadził dyrektor CeSiR Paweł Maciejewski. Następnie rozpoczęto zmagania sportowe. Po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez Stasię Róg rozpoczęto zawody, które składały się z 5 konkurencji: rzutu piłką do kosza, strzału do bramki, wyścigu z jajkiem na łyżce, rzutu beretem do kosza, celowaniem woreczkami do koła hula-hop. Dyscypliny były zabawne, rekreacyjne i relaksujące dlatego tez każdy senior z sukcesem mógł wykonać każde zadanie.

  Ponadto podczas imprezy można było nabyć umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, badania piersi i zdobyć wiedzę na temat bezpieczeństwa seniorów, a wszystko to dzięki współpracy ze strażakami z OSP Warka, Pielęgniarką SP ZOZ w Warce, policjantami z Komisariatu Policji w Warce i przedstawicielkami Stowarzyszenia „Z potrzeby Serca”.

  Sportowa impreza seniorów wypadła na medal! Na zakończenie każdy uczestnik zawodów z rąk Burmistrza Dariusza Gizki, Radnego Powiatu Grójeckiego Andrzeja Zaręby i Dyrektora CeSiR Pawła Maciejewskiego otrzymał pamiątkowy medal za zrealizowanie wszystkich sportowych konkurencji. Następnie wszyscy seniorzy integrowali się przy wspólnym posiłku. Był to czas wspomnień i regeneracji.

   

  Dziękujemy wszystkim pracownikom CeSiR Warka, wolontariuszom z SP nr 1 w Warce i Stowarzyszeniu W.A.R.K.A., a w szczególności Agnieszce Łeszczyńskiej i Agnieszce Knotek, za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

  Projekt „SENIORZY NA MEDAL” został dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Grójeckiego, Gminy Warka, Gminy Chynów, Gminy Grójec, Gminy Jasieniec, Gminy Goszczyn, Banku Spółdzielczego w Warce, firmy Biowet Drwalew, firmy Frostico Chłodnia Warka oraz osób przekazującym 1,5% podatku.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE