Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaDruga odsłona II Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej

  Druga odsłona II Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej

  17 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy miał miejsce drugi turniej w pierwszej fazie rozgrywek II Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Gospodarze zapewnili zawodnikom doskonałe warunki gry i zorganizowali dla wszystkich smakowitości z miejscowej pizzerii.

  Zawody miały niezwykle wyrównany przebieg. Najlepszą w klasyfikacji ekipę od najsłabszej na koniec ostatniej rundy dzieliło zaledwie 5,5 punktu. Po zawodach w Mogielnicy ukształtowała się grupa szkół przewodzących w Lidze. Są wśród nich: PSP w Belsku Dużym, PSP w Lipiu, PSP w Lesznowoli, PSP nr 1 w Grójcu, PSP nr 2 w Grójcu, PSP w Nowym Mieście oraz PSP w Konarach. Wszystko wskazuje na to, że to pomiędzy tymi placówkami rozegra się walka o czołowe 4 lokaty premiowane awansem do Finału Ligi, a ponieważ jest to aż 7 szkół, to zapowiada się zacięta i ciekawa rywalizacja do samego końca.

  W Mogielnicy triumfowali reprezentanci PSP nr 1 w Grójcu z 12,5 punktami przed drużynami z PSP w Lesznowoli oraz PSP w Belsku Dużym (obie ekipy po 12 oczek). Indywidualnie najlepszy z kompletem 5 punktów był Wojciech Olejko z PSP w Nowym Mieście przed Hanną Łobodą z PSP w Belsku Dużym oraz Mateuszem Pawlakiem z PSP w Nowym Mieście (oboje po 4,5 pkt). Po dwóch zjazdach w Lidze przewodzi pewnie PSP w Belsku Dużym (27 pkt) przed PSP w Lipiu (24,5 pkt) i PSP w Lesznowoli oraz PSP nr 1 w Grójcu (po 24 pkt).

  Trzeci zjazd Ligi odbędzie się 15 grudnia w PSP w Bikówku.

  Szkoły biorące udział w Lidze: PSP nr 1 w Grójcu, PSP Nr 2 w Grójcu, PSP w Bikówku, PSP nr 2 w Mogielnicy, PSP w Lipiu, PSP nr 1 w Warce, PSP w Lesznowoli, PSP nr 2 w Warce, ZS-P w Nowej Wsi, PSP w Konarach, PSP w Ostrołęce, PSP w Belsku Dużym, PSP w Nowym Mieście nad Pilicą, PSP we Wrociszewie.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE