Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejDruga odsłona II Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej

  Druga odsłona II Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej

  17 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy miał miejsce drugi turniej w pierwszej fazie rozgrywek II Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Gospodarze zapewnili zawodnikom doskonałe warunki gry i zorganizowali dla wszystkich smakowitości z miejscowej pizzerii.

  Zawody miały niezwykle wyrównany przebieg. Najlepszą w klasyfikacji ekipę od najsłabszej na koniec ostatniej rundy dzieliło zaledwie 5,5 punktu. Po zawodach w Mogielnicy ukształtowała się grupa szkół przewodzących w Lidze. Są wśród nich: PSP w Belsku Dużym, PSP w Lipiu, PSP w Lesznowoli, PSP nr 1 w Grójcu, PSP nr 2 w Grójcu, PSP w Nowym Mieście oraz PSP w Konarach. Wszystko wskazuje na to, że to pomiędzy tymi placówkami rozegra się walka o czołowe 4 lokaty premiowane awansem do Finału Ligi, a ponieważ jest to aż 7 szkół, to zapowiada się zacięta i ciekawa rywalizacja do samego końca.

  W Mogielnicy triumfowali reprezentanci PSP nr 1 w Grójcu z 12,5 punktami przed drużynami z PSP w Lesznowoli oraz PSP w Belsku Dużym (obie ekipy po 12 oczek). Indywidualnie najlepszy z kompletem 5 punktów był Wojciech Olejko z PSP w Nowym Mieście przed Hanną Łobodą z PSP w Belsku Dużym oraz Mateuszem Pawlakiem z PSP w Nowym Mieście (oboje po 4,5 pkt). Po dwóch zjazdach w Lidze przewodzi pewnie PSP w Belsku Dużym (27 pkt) przed PSP w Lipiu (24,5 pkt) i PSP w Lesznowoli oraz PSP nr 1 w Grójcu (po 24 pkt).

  Trzeci zjazd Ligi odbędzie się 15 grudnia w PSP w Bikówku.

  Szkoły biorące udział w Lidze: SP nr 1 w Warce, PSP nr 2 w Warce, ZS-P w Nowej Wsi, PSP w Konarach, PSP w Ostrołęce, PSP we Wrociszewie, PSP nr 1 w Grójcu, PSP Nr 2 w Grójcu, PSP w Bikówku, PSP nr 2 w Mogielnicy, PSP w Lipiu, PSP w Lesznowoli, PSP w Belsku Dużym i PSP w Nowym Mieście nad Pilicą.

  Adam Lasota – Koordynator Ligi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE