Więcej
  Strona głównaInstytucjeDbamy o środowisko, czyli o warsztatach w wareckiej „Jedynce”

  Dbamy o środowisko, czyli o warsztatach w wareckiej „Jedynce”

  Dbanie o środowisko, odpady i segregowanie ich to problem, który dotyka nas wszystkich. Aby temu zaradzić potrzebna jest świadomość segregacji, którą należy kształtować już od najmłodszych lat.

  W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 1, 24 października 2023 r. odbyły się warsztaty ekologiczne prowadzone przez Zakład Usług Komunalnych. Ich celem było zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i jednocześnie kształtowanie odpowiedzialności za środowisko.

  Na placu szkolnym prezentowany był samochód-śmieciarka z pełnym wyposażeniem do segregacji, jakim są kosze oraz odpowiadające im kolory. Uczniowie mieli możliwość dokładnego obejrzenia pojazdu, również od wewnątrz oraz poznania zasad jego funkcjonowania. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie wśród społeczności, zwłaszcza najmłodszej.

  Dalsza część warsztatów to ciekawy wykład i prezentacja multimedialna, dotyczące gospodarowania odpadami, które poprowadziły panie z ZUK z Warki. Uczniowie mogli poznać ciekawostki dotyczące recyklingu, mieli również sposobność doskonalenia umiejętność segregacji, a co za tym idzie, zrozumieć potrzebę dbania o środowisko. Ważne było, aby wykształcić wśród najmłodszych dobre nawyki w zakresie prawidłowej segregacji odpadów. Takie działania edukacyjne mają na celu kształtowanie wśród młodych ludzi odpowiedzialności za obecny i przyszły stan naszego zdrowia oraz środowiska.

  Mamy nadzieję, że uda nam się ukształtować naszych uczniów na ekologicznie odpowiedzialnych obywateli.

  Dziękujemy Zakładowi Usług Komunalnych w Warce oraz Dyrekcji Szkoły za edukację ekologiczną naszej społeczności.

  SP 1 Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE